Dolar susmuyor 2.45


Barış YarkadaşGerçek Gündem‘in Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci – Yazar Barış Yarkadaş Türkiye’nin ekonomisini ve doların önlenemez yükselişini yorumladı.

 

Tayyip Erdoğan Merkez Bankasını denetimine almak istiyor

Türkiye’nin dış borcu var, Türk parası değer kaybettikçe dolar güçlendikçe cari açık büyüyor. Bu borç Tayyip Erdoğan’ın sürekli konuşması ile birlikte dolar yükseldi. Bank Asya’ya el konmadan önce dolar lobilerine haber verildiği söyleniyor.

Şu anda ekonominin kaptanı Yiğit Bulut. Akp Yiğit Bulut yüzünden büyük bir kavga var. Yiğit Bulut Tayyip Erdoğan’ı tamamen etkisi altına almış. Son bir haftada Türk parası yüzde 10 değer kaybetti. Ekonomiden bakanın sesi çıkmıyor, Mehmet Şimşek ortada yok. Davutoğlu sizin benim gibi dışarıdan izliyor olanları. Tayyip Erdoğan Merkez Bankasını denetimine almak istiyor. Bu dünyanın hiçbir yerinde yok bu çok tehlikeli.

İlgili>>  Bu kez Babacan'ı hedef aldı

Seçim öncesi piyasayı canlandırmak istiyorlar

Tayyip Erdoğan para politikasını kendi yönetmek istiyor, Merkez Bankası günah keçisi ilan edilmek isteniyor. Akşam gazetesi şu anda Star’dan daha önemli bir konumda Akşam gazetesi Saray’ın denetiminde. Akşam gazetesi günlerdir Merkez Bankası Başkanına saldırıyor. Zannederseniz Merkez Bankası Başkanı başka hükümet devrinde seçilmiş. Başka hangi yerde dolarla ilgili konuşunca sen işine bak deniliyor, Merkez Bankası Başkanının başka işi ne? Şu anda Erdem Başçı büyük bir baskı altında. Alacağı her karar bütün dünyayı etkileyecek durumda ama Tayyip Erdoğan seçim öncesi piyasayı rahatlatmaya çalışıyor. Olan bu arada bize oluyor, dolar borcum yok demesin yurttaşlarımız çünkü hepimizin cebinden gidiyor.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç