Dolar lobisi iş başında mı?


ekonomi

metin altınokGazeteci Metin Altınok Türkiye’de doların yükselmesini değerlendirdi.

Ak Parti ekonomi yönetiminde kendini ispatladı

Ak Parti 2008’den çıkmış bir parti ekonomi yönetiminde kendini ispatlamış bir iktidar var dolayısıyla güven duyuyoruz. Bugün doların fiyatı yükseliyor, döviz büroların önünde hareketlilik yok. Vatandaş bir durma halinde, daha önceleri dövizciler bürolarını kapatırlardı öyle bir hal yok.

Medya ekonomik krizi poh pohlamaya çalışıyor. Televizyonlarda ekonomi bilmeyen adamalar siyaset üzerinden ekonomi konuşmaya çalışıyorlar.

Gelir adaletsizliğini en hızlı kapan ülke Türkiye

Türkiye’in ekonomisinin kötüye gittiğini söyleyen kişiler 17- 25 aralık darbesinde rol alan kişilerdir. Gazetelerinde boy boy röportaj yapıp aman Türkiye’ye gelmeyin yatırım yapmayın diyen adamlar bütün değerleri çarpıtarak. Ahali diyor ki ben işime gidiyorum bir sıkıntı görmüyorum diyor. Gelir adaletsizliğin en hızlı kapatıldığı ülke Türkiye. Orta sınıfı yüzde 20 den yüzde 40 taşımış bir ülke.

İlgili>>  Ak Parti'nin yenilmesi için ekonomik kriz lazım dediler

Ekonomi politikaları kanıtlandı nereden vuracaklar, yine çok yanlış bir seçim stratejisi işliyorlar ekonomi üzerinden vurmaya çalışıyor ama en sağlam yerden vuruyorlar. İş adamları oylarını Chp’ye veriyorlar ama Ak Parti’nin kazanması durumunda işlerini ayarlıyorlar.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç