Dökülen Saçlara Hangi Yağ İle Bakım Yapılır?


 

 

Saç Dökülmesine Hangi Yağ İyi Gelir?

Doğal Yağlar ve Saç Dökülmesi

Zeytinyağı: Zeytinyağı saç derisinde oluşan aşırı kuruluk nedeniyle zayıflayan saçları ve saç köklerini besler. Saçları yumuşatır ve doğal parlaklık verir. Saçlar çok dökülüyor ise kırılıyor ise ve seyrelmiş olan saçlara susam yağı ile bakım yapılabilir. Saf zeytinyağına portakal, lavanta ve melisa yağı katılarak bu yağlar nem verecektir ve dökülen saçlar canlanacaktır.

İlgili>>  Boyalı saçlarda rengin kalıcı olması için neler yapmak gerekir?

Çay Ağacı Yağı: Çay ağacı yağı fazla yağı alır ve saçların aşırı yağlanmasını önler. Ayrıca saç derisini nemlendirerek kuruluğa neden olan mantar ve egzama gibi cilt hastalıklarının olumsuz etkilerini azaltır.

Lavanta Yağı: Lavanta yağının saç çıkmasını ve saç uzamasını sağladığı söylenmektedir ve geleneksel olarak bu amaçlarla kullanılmasına karşın bu konuda herhangi bir bilimsel araştırma sonucu bulunmamaktadır.

Dulavraotu Yağı: Dulavraotu yağı saç derisine uygulandığında saçların uzamasını teşvik ettiği ve saç derisini yumuşatarak kökleri beslediği bilinmektedir.

Biberiye ve Kekik: Dökülen saçlara biberiye ve kekik sürülmelidir ve temiz saça yapılmalıdır. Saf zeytinyağına katılarak saç diplerinde kan dolaşımını sağlamak parmaklar ile dairesel eşlikler ile canlandırmak ve kaliteli saç çıkarmak ve dökülmenin önüne geçmek için bu yağlar kullanılabilir. Bununla birlikte okoloptüs yağı da kullanılabilir.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç