Doğru Lider Nasıl Olunur?


Hüsnü ÖzyeğinLider mütevazi olmalı. Az konuşmalı, çok dinlemeli. Lider ,liderlik yaparken liderliğini fark ettirmemeli. Doğru lider olma vasıflarına nasıl erişilir? Liderlik yaparken hangi hususlara dikkat etmek gerekir? Türkiye’nin en büyük işadamlarından biri olan Hüsnü Özyeğin‘nden lider olmak için gereken nitelikler.

Liderin liderlik yaparken altındaki elemanların liderin farkında olmamaları lazım. Lider bu şekilde liderlik yapması lazım. Lider mümkün olduğu kadar az konuşmalı ve çok dinlemeli.

Lider mütevazı olmalı. Kararları mümkün olduğu kadar aşağıdan alınmasını sağlamalı ve çevresindeki yöneticiler ile liderlik fonksiyonunu paylaşmalı, en iyi bu şekilde yetiştirebilirsiniz sizden sonrakileri.

Teknoloji ve dijital geliştirmeleri takip etmeyen gençler ve tecrübeli insanların rekabet etmeleri mümkün değil. Çok sayıda müşteri ile çalışan herhangi bir sektör mutlaka teknolojiyi ve dijital platformu çok yakından takip etmesi lazım, müşteri sayıları arttıkça müşterilerini takip etmeleri mümkün değil.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç