Doğal beslenmenin faydaları


ibrahim saraçoğluKimyager, Akademisyen ve Biyoteknoloji ve Mikrobiyoloji Uzmanı. İbrahim Saraçoğlu doğal beslenmenin faydaları hakkında bilgi verdi.

Tohumlar organik değil

Organik tarıma saygı duyuyorum, gübre hormon kullanmıyor amenna ama tohumu soruyorum ben. Tohum organik olmadığı için tüketilen besinlerde vitaminsiz oluyor. Her şeyi madde ile çözemezsiniz, seralar var kuş girmiyor. Şimdi açık alan tarımı yok serada hepsi, kuş yok, böcek yok.

Kuran’da Bakara 205 ayetinde, Onlar ekimi ve tohumu değiştirirler zürriyeti değiştirirler ayeti var. Neden tükettiğimiz gıdalar eksik olduğu için dengeyi sağlayamıyoruz ve hastalıklara daha çabuk yakalanıyoruz.

23 yaşında kanser olanlar var

Yaradanın yarattığı nimeti doğal yoldan alırsanız sağlıklı olursunuz. Elmaların üzerinde leke yok, meyvelerin faydasının yüzde 80’i eksik. Siz ne kadar iyi yıkarsanız iyi yıkarsanız yıkayın meyvelerin içinde var. Vatandaş lekeli elma almıyor artık, bir tane amasya elması 10 tane lekesiz büyük elmaya bedel.

İlgili>>  Öğrenciler Nasıl Beslenmeli?

Sağlıklı doğal beslenirseniz tekrar eski sağlığınıza kavuşursunuz ama vücudun kendi dengesine tekrar ulaşması zaman alır. Avrupa doğaya döndü kendi yaptıkları doğal sentetiklerin yaptıklarının çalışmalarını gördüler. 23 yaşında meme kanseri, yumurtalık kanseri kişiler var burada iş tohumda. Köyden 80 yaşında birisini getirirler, sen bu kadar yaşadım ne yersin ne içersin diye soruyorlar, onlar doğal bir yaşam içerisinde. Büyük şehirlerde elektronik dalga içerisinde yaşıyoruz.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç