Dizüstü bilgisayarın ısınma sorunu nasıl çözülür?


 

Dizüstü bilgisayarlarda ısınma sorunu iki temel sebepten ileri gelmektedir. Birincisi üretim, ikincisi ise kullanıcı kaynaklı ısınmalar.

Laptop ısınması üretimden olduğu zaman çözümü çok fazla yok sadece milimalize edilebiliyor. Kullanıcıdan olan taraflarda ise bir kaç önlem ile ısınmayı çözebiliriz. Hiç bir aparata ihtiyaç duymadan alabileceği önlemler vardır. Genellikle bilgisayarlarımızı düz zemin üzerinde kullandığımızda inanılmaz derecede faydasını görürüz.

Bilgisayarımızdan performans bekleyeceğimiz durumlar serin yerlerde kullanmamız, ısınma probleminin giderilmesi açısından iyi bir çözüm olacaktır.

İlgili>>  Dizüstü bilgisayarlarda donanım değişikliği yapılabilir mi?

Ek yardımcı elemanları da kullanarak ısınma problemini çözebiliriz, ek fanların takılması, soğutma fanlarının takılması ya da özel tasarlanmış dizüstü bilgisayar masaları ve ayaklarının altında fanlar sayesinde bilgisayarın kendisinin sağlayamadığı ve ısınma problemi sorunları çözmüş oluyor.

Aynı zamanda ısınma sorununa baktığımızda uzun vadede bilgisayarın fanlarının temizlenmemsinden ileri gelmektedir. Elbette bilgisayarın temizliğine de dikkat ettiğimiz zaman bilgisayarımızda bu tip problemler ile çok sık karşılaşmayız.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç