Dış Güçlerin Türkiye Oyunları


mehmet çelikProf. Dr. Mehmet Çelik, Türkiye üzerinde oynan oyunlar hakkında bilgi verdi.

Dünyadaki bütün istihbaratların dışarıda kolu vardır. Bir uçak iki kanat ile uçar biz tek kanatla uçmaya çalışıyorduk. İstihbaratın kolları güvenlik ile bilgi ile alakalı değildir. Bütün istihbarat teşkilatlarının ticari kolu vardır bir de. Singapur’da bir fuardan gelen Türk iş adamı biz gittik büyük elçi bir araba ile bize aldı getirdi akşam da bize kokteyl verdi. Sabah gidin fuara gidin dedi. Orada kimseyi tanımıyoruz bile 3-4 gün sora sora bir şeyler yapmaya çalıştık . İsrail’in iş adamları geldiler hiç kimse ile konuşmuyorlar direk istediği kişiler ile konuşuyorlar. Mossad’ın iktisad kolu oradaki şirketlerin bilançolarını çıkarmış, nereden kredi kullanıyor, ekonomik yönden durumu nasıl, piyasa durumu nasıl bu gibi bilgileri İsrail Ticaret Bakanı’nın önüne getiriyor Mossad. İş adamları iş alanlarına göre kişiler ile görüşüyor. Oraya İsrail iş adamları geldikleri zaman karşıdakinin bütün bloflarını bilerek karşıya oturuyor. Bizim Türk iş adamı ise ağzını açıyor.

Önceki müsteşarları kimse tanımazdı

hakan fidan

 

İlgili>>  Metin Feyzioğlu: Toplumu Atatürk ve cumhuriyet ile problemli hale getirmeye çalışıyorlar

Dış kolu Hakan Fidan kurdu diye Mossad, Cia, Alman İstihbaratı tüm dünya bunun için Hakan Fidan‘ın üzerine gittiler. Yoksa Fidan diğer müsteşarlar gibi otursaydı ki daha önceki  mit müsteşarları kimse tanımazdı.

Türkiye‘nin ben bir aktörüm ve bir coğrafyayım bin yıllık tarihimin ve kültürümün olduğu coğrafya, İslam evrensel dindir, Allah bütün insanlığa bunu göndermiştir ve müslümanlar bütün insanlığa bu dini götürmek zorundadırlar dediğimiz için üzerimize geliyorlar.

Afganistan’da din adamları toplantısı yaptık. Bir gün sonra Moşe Dayan kuruluşunda bunun aleyhinde bir yazı yazıldı. Orada hemen fişek atıldı içerideki alçaklar işaret fişeğini gördüler. Ondan sonra günahları çoktu dosyaları açtılar. Orta Asya’da şiiler bir yandan cirit atıyor, vahabiler bir yandan cirit atıyor. Kazakistan’dan Azerbaycan’dan diyanet adam yetiştirmeye başladı. Diyanet Bulgaristan’da İslam enstütüsü açtı. Balkanlar’da camiler yapmaya başlandı, oraya din adamı gönderilmeye başlandı. Güney Amerika’ya kadar gidildi. Oradaki müslüman topluluğa cami yapıldı din adamı gönderildi. Bunu gören güçler Mehmet Görmez’in üzerine saldırmaya başladılar.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç