Derin Devlet Tarafından Kontrol Edilen PKK var


İBRAHİM CERRAHHukuk etik ve siyaset araştırma başkanı Prof. Dr. İbrahim Cerrah, Ak parti’nin 2015 genel seçiminden sonra duruşunu ve terör saldırılarını değerlendirdi.

Derin devlet tarafından kontrol edilen, dur denildiğinde duran vur denildiğinde vuran bir Pkk var gibi gözüküyor. Bu eylemlerin Ak Parti tarafından yapıldığını kimse söyleyemez ama sonuçlara bakıldığı zaman yaklaşmakta olan bir seçim var ve bu seçimde en fazla yararlanacak olan Hdp itibar kaybedecek ve vatandaş ülke elden gidiyor diye Ak Parti’ye oy verecek. Farkında olunsun ya da olunmasın kanla beslenen bir siyaset söz konusu.

Çözüm süreci samimi değildi

Hdp‘nin barajı aştıktan sonra meşru zeminde siyaset yapacağı bir dönemde terörle mücadeleye karar veren bir partiyi muhatap kabul etmeyip ondan önce eli kanlı silahlı ve başı hapiste olan bebek katili olan bir insanı muhatap kabul etmesini de anlamak mümkün değil.

İlgili>>  Yeni anayasayı Ak Parti ve HDP yapabilir

Birileri diyor ki Pkk ile müzakere değil mücadele yapılır, doğrudur. Ancak müzakere mücadelenin bir parçasıdır. Mücadele sadece silahla olmaz. Dolayısıyla çözüm süreci başlamalıydı ancak çözüm sürecinin samimi olması gerekirdi. Çözüm sürecinin şu anda geldiği nokta analar ağlamasın diyen bir siyasi iradenin analar ağlasın demesi ve bunu izah edememesi sürecin ta baştan beri samimi yürümediğini aslında aldatılmanın bir kurgu olduğunun göstergesidir. Biz aldatıldık diyorlar, ben bunu kabul etmiyorum. Bir devlet birileri ile görüşürken bunun silah bırakıp bırakmadığını 3 yıl izledi, 3 yıldan sonra biz aldatıldık demesi uygun değil.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç