Davutoğlu Görevi Bırakıyor


 

Akademik hayatından siyasete atıldığı süre içerisinde inanmadığım hiçbir işe imza atmadım diyen Davutoğlu, makam için birilerinde bir şey istemedim lobi yapmadım dedi. Ahmet Davutoğlu Ak Parti genel başkanlığından istifa etti ve kongre 22 Mayıs’ya yapılacak.

Makam için lobi yapmadım

Hiçbir zaman mevki ve makam talep etmedim. Başbakan baş danışmanlığı ve büyükelçilik, dışişleri bakanlığı ve başbakanlık görevleri onurlu büyük görevlerdir, herkes bilir yaşayanlar ve şahit olanlar. Bunların hiçbirini ben talep etmedim. Hiçbiri için lobi yapmak ya da bir şekilde talepte bulunmadım.

Kongrelerde mutabakat ile genel başkan seçildim, mutabakatın olmadığı bir yerde genel başkanlığa aday olmayı düşünmem.

İlgili>>  Askeri terimle bu bir geri çekilmedir

İnanmadığım hiçbir şeyi savunmadım

Benim için en güçlü insan kendisi ile barışık olan insandır, yaptığından emin olan, kalbi ve yüreği ile yüzleştiğinde yüreği ile barışık olandır. Hayatta inanmadığı hiçbir şeyi savunmadım, inandığım hiçbir yerden de geri adım atmadım. Dedi.

Ahmet Davutoğlu, yaptığı açıklamada çalışma arkdaşlarına ve seçmene teşekkür etti. “Gurur duyacağımız bir netice ortaya çıktı, yüzde 85 katılım, yüzde 97,5 temsil ve yüzde 49,5’la gelen yeni AK Parti iktidarı. Bu sonuca katkıda bulunan bütün teşkilat mensuplarımıza, parti yetkililerimize ve tabi seçmenlerimize, vatandaşlarımıza teşekkürü bir borç biliyorum.”

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç