Davutoğlu: Cumhuriyetçilik nutuk meselesi değildir


Başbakan Ahmet Davutoğlu Tekirdağ’da Ak Parti il kongresinde konuştu.

Öyle bir dönemden geçiyoruz ki herkes sınavda. Bu demokrasi sınavında kimse kaçamaz. Hem Cumhuriyetçilik iddiasında bulunacaksınız, hem de iyi niyetleri istirmar eden bir çete ile beraber olacaksınız. CHP’nin Cumhuriyetçiliği Cumhur ile ilgili değildir. Cumhuriyet gazetesi o karikatürleri bastığında o gazetenin yanında Cumhur yoktu sadece Kemal Kılıçtaroğlu vardır.

Hz Peygambere hakaret edilmesine izin vermedik vermeyeceğiz. Kim ne derse desin bizim için Cumhuriyet, Cumhuriyetçilik milli değerle buluşan bir zihniyettir. Türkiyede ilk defa Cumhurbaşkanı halk tarafından seçildi. Biz Ak parti kadroları kendi adayımızı çıkardık ve arkasında durduk. Chp ne yaptı? kendi içinden bir aday cesareti gösteremedi. Milletten onay alamayacaklarını bilirler. Cumhuriyetçilik ülkenin her bir santiminde yapıldığında cumhuriyetçiliktir. MHP’de kendi içinden bir aday çıkaramadı. MHP’nin sadece kendi adından Milliyetçilik var. Bu partiler arasında Cumhurbaşkanı adayını içerisinden çıkaran tek Parti Ak partidir.

İlgili>>  İç güvenlik paketi neden erteleniyor

Türkiye 12 yıl içerisinde Ak parti kadroları ile bırakın IMF’den borç almayı, oraya borç verir olduk. Dünyada en yüksek insanı yardım yapan mazlumlara el açan en güçlü ülke oldu Türkiye Cumhuriyeti. İşte Cumhuriyetçilik, Milliyetçilik bu. Cumhuriyetçilik nutuk meselesi değildir, irade, kararlılık ama en önemlisi izzet onur meselesidir. Devletimizi 2002’de o hale getirenler Cumhuriyetçilik yapamazlar. Şimdi ise Altay ismi ile kendi tankını üreten güçlü bir Türkiye var. Gerçek Cumhuriyetçi, Cumhuriyeti taçlandıran Ak partidir.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç