Darbecilikle suçlamadıkları tek bir kurum var


ahmet altanTaraf Gazetesi kurucu Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan, Türkiye’nin durumunu değerlendirdi.

Ak Parti medyasının darbecilikle suçlamadığı tek müessese var o müessesede ordu. Çarşı darbeci, cemaat, geziciler, Selahattin Demirtaş darbeci. Bunların hepsini darbecilikle suçlayabiliyorlar. Asla darbecilikle suçlamadıkları tek kurum ise ordu.

Ben bazen Türk halkına şaşıyorum, karşınıza adamlar geliyor ve herkesi darbe ile suçluyorlar. Ama sadece orduyu darbecilikle suçlamıyorlar. Öyle bir durumdayız ki ordudan başka herkes darbe yapabilir. Doğru soru; nasıl oluyor da ordu dışındaki bütün müesseseler darbeci oluyor ve siz böyle yazıyorsunuz o da niye ordu ile ittifaka gidiyor.

Türkiye’deki en tehlikeli şey bence şu an gerçekleşiyor o da Ak Parti’nin ordu ile anlaşmasıdır. Ak Parti’nin bütünü değil ama Erdoğan ordu ile anlaşılıyor. Baştan aşağı orduyu akladı. Mgk’dan paralel diye karar çıkıyor. Hukuğu tümüyle unuttuğumuz için, Mgk anayasal kurum ve hukuk dışı terimler kullanamaz. Türk hukukunun neresinde paralel diye bir suç var, nasıl bir böyle terim oraya koyuyorlar. Kimse sormuyor, hukuk dışına çıkıp hukuk dışı terimler kullanamazsın, paralel diye hukukta bir terim yok. Orada imzalayanların hepsi o paralele başka bir anlam yüklüyor. Hukuk dışında kavramlar kullanıyorlar. Hukuk dışında birleştikleri zaman bu iş çok tehlikeli bir yere gider.

İlgili>>  Darbe Nedir? Askeri Darbe Nedir?

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç