Cumhurbaşkanı günah keçisi arıyor


faik öztrakChp Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak Cumhurbaşkanı’nın Merkez Bankası ile olan diyaloğunu değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı anayasanın 104. maddesindeki devlet ortanlarının düzenli ve uyum içinde çalışma şartını hiçe sayarak bizzat kendisi Merkez Bankası ile kavga etmeyi tercih etti. Dünya bilir ki faiz emir ile düşmez. Cumhurbaşkanı bu müdaheleyi yaptıktan sonra gerilemiş olan faizler yüzde 8 in üzerine çıktı. Tam yapılamak istenenin tersi oldu. Kavganın arkasında başka bir şey var demektir. Bağımsız Merkez Bankasına talimat vermye kalkarsanız doları kontrol edemezsiniz.

ali babacan

Cumhurbaşkanı günah keçiçsi arıyor, seçimlerden önce bir şey olursa ben yapmadım onlar yaptı diyecek. Türk parası değer kaybediyorsa, Merkez Bankası’na Cumhurbaşkanına müdahele ve hükümetin izlemiş olduğu yanlış politikalarının sonucudur.

İlgili>>  Süleyman Şah'tan Çekildik

Babacan ağzını açmıyor, hiç bir şey demiyor, öylece duruyor. Nerede başbakan, başbakanın bakanına deniyor ki vatanı satıyorsunuz deniliyor. Avrup ülkesinde bir Cumhurbaşkanı çıkıp arkadaşlar siz vatanı satıyorsunuz derse orada ne olur. Cumhurbaşkanı ağzına geldiği gibi konuşamaz. Bunun vatana satmak olduğu ispat edemiyorsa o zaman çok ciddi bir yönetim sorunu vardır. Bu iktidarın bu işi götürecek takati kalmamıştır. Hep beraber bu işi suçunu kime yıkarız diye düşünmektedirler. Aman bir an önce dövizimi alalım Türkiye’den bir an önce çıkalım demişlerdir.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç