CrossFit Nedir?


spor

CrossFit, kuvvet ve kombinasyon programıdır. İnsanın sahip olduğu temel özellikler hız, esneklik, koordinasyon gibi özelliklerin hepsini aktif edilmesidir ve bir takım kuralların konulması gerekmektedir. Antremanınızın değişken olması gibi her antreman da bir özelliğinizin aktif olması gerekiyor ve fonksiyonel hareket yapılması lazımdır. CrossFit dünyada çok iyi bilinen ama Türkiye’de yeni başlayan bir akım.

Crossfiti herkes yapabilir. Herkese göre bir antreman programı yapılıyor ve herkes yapabilir. CrossFitin sloganı ise biz makina kullanmıyoruz biz makina yaratıyor. En iyi makine insan vücududur. Herkesin yük yapısı, sağlık geçmişi birbirinden farklıdır. Makinaları kullanmak yerine kişilerin kendi vücut açılarına ve sağlık notlarına göre yönlendirilmesidir croossFit.

CrossFiteki bütün hareketleri tüm eğitimlerde teker teker anlatmak çok önemlidir ve CorssFitin en güzel yanı yanlış yapma riskinizin minumum olması. Çünkü koçing sistemi olduğu için eğitmen eğitimlerde çok iyi bir şekilde öğretmektedir.

CrossFitin Türkiye’de yaygınlaşmasının sebebi herkese hitap etmesi ve herkes istediği yerde başlayıp istediği kadar kendini zorlayabilir bu tamamen kişinin özel kondüksiyonu ile alakalıdır.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç