Çözüm Sürecine Seçim Molası Mı?


cengiz çandarGazeteci yazar Cengiz Çandar, çözüm sürecini değerlendirdi.

Ak Parti barışı seviyor süreci sevmiyor değil, Ak Parti iktidarı barış sürecini seviyor, ikisini birlikte seviyor ama telafuz etmesini seviyor. Ne kadar çözüm süreci derse çok keyifleniyor, hoşlanıyor bundan bütün topluma da bu yarıyor. Ama bunların hepsi laf. Bunun gerçekten bir çözüm süreci olması için yapılması gereken bir çok adımlar vardı, bunları yapmadığınız sürece kendilerinin çok sevdiği bir tabirle çok güzel bir çözüm süreci algı yönetimi yaptılar.

Çözüm sürecinin adı var, çözüm süreci ile anlatılan durum iyi bir durum. Şu an güçlü ateşkes halindeyiz. Anneler artık göz yaşı dökmüyor, şehit cenazesi kalkması deniliyor, doğru, bu çok iyi bir şey ama bir ateşkes halidir, bu bir çatışmasızlık halidir yani ateşkes ayrı çözüm süreci ayrı bir şeydir. Ateşkes olmadan çözüm süreci dediğimiz tren yürümez.

İlgili>>  Mhp doğuda neden yok

Çözüm süreci denen şey acaba arka arkaya seçim geçirecek olan Türkiye’de seçim dönemini sukünet ile geçirmek için kurgulanan manevramıydı zira çözüm süreci için adımlar atılmadı. Şu ana kadar çatışmasızlık durumu korundu o yüzden biri birini gölgelemiştir o yüzden gerçekten çözüm süreci içerisinde yer alacak mıyız almayacak mıyız bunu 7 haziran sonrasında göreceğiz.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç