Çözüm Sürecinde Türk Devleti Yok


celal adanMhp Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan çözüm sürecini değerlendirdi.

Çözüm süreci değil, yıkım projesi

Uzun süredir birlikte takip ediyoruz, çözüm sürecinde türk devleti yok. Şu anda çözüm süreci olarak bilinen bize göre bir yıkım projesi olan bir süreçte türk devleti yoktur.

Görüşen heyete bakıyorum, bir tarafta bölücü unsurların siyasi uzantısı bir tarafta Yalçın Akdoğan, bunlar hangi hakla türk milletinin birliği adına irade ortaya koyuyorlar.

Türk devletinin varlığını devam ettirdiği bir irade var şu anda o irade devam ettirilmiyor. O görüşmelerde türk devleti olması lazım. Şu anda Türkiye’nin belirli bölgelerine devlet giremiyor. Diyorlar ki; bizimle masaya oturmazsanız kan gövdeyi götürür diyor. Bir akıl tutulması var. Buna bir dur denilmesi mutlaka gerekir. Burada Türk devleti olsa bu iklim devam etmez. Bu devlete bağlı olmayan unsurların devleti yönettiğini görüyoruz. Türk devletinin gücü kardeşlik hukuku bu meseleleri bastıracak güçtedir.

İlgili>>  Tsk'ya Haksızlık Ediliyor

Terör örgütü hesap vermeden bu meseleyi çözmek mümkün değildir

İstanbul 14 milyon nufüslu şehir bu şehirde Türkiye’nin her yerinden vatandaş var. Mecliste de öyle kürt kardeşlerimiz var. Bu devletin hukuku Şırnak’lı ile edirne’liyi eşitlemiş hukuktur. Pkk ile aynı masaya oturanlar bu devletin temsilcileri değildir. Kurucu mimari Atatürk’ün büstünü kıracaklar, Türk bayrağını yakacaklar çözüm süreci adına müdahele edemeyecekler. Bu ülkeyi bu gibi olaylara teslim edemeyiz.

Ya verirsin ya yok ederiz diye bir tehdit ile bu devleti yaşatamazsınız. Görüşmeye giden heyet türk devletini temsil eden bir heyet değildir. Türk devletinin geçmişten bu güne gelen bir duruşu var. Çok yalan konuşuyorlar, hem iktidar partisi, hem bölücü tarafı çok yalan konuşuyor. Bölücülerin siyasi uzantıları dağdan gelme adamlar, bunlar terörist. Şırnak ve Hakkari’de paçavralarla gelip milletvekili ile kucaklaştılar. Bu terör örgütü hesap vermeden bu meseleyi çözmek mümkün değildir.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç