Cin Nedir ? Özellikleri Nelerdir? Cinler Var Mıdır?


hamdi kalyoncuPsikiyatr Dr. Hamdi Kalyoncu cinler ve özellikleri hakkında bilgi verdi.

Olayı kültürel bazda değerlendirdiğimizde bu kelimenin ifade ettiği, yerel dillerde değişik dillere adlandırılan, bir takım görülmeyen varlıklara inanış var. Melekler var, bütün semai dinlerde var ama cinin anlatış şekli farklı. Kültürlerde onlarla bağlantılı olarak kutsal metinlerde geçen özellikleri ile bilinçli varlıklar, görülmeyen, enerjiden türemiş, insandan daha hızlı hareket eden, düşünebilen, bir takım insanların kendileri ile irtibat kurdukları varlıklardır.

Bilim reddetmez, reddetmez çünkü cinler alemi bilimsel bir tavır değildir. Siz bir şeyin var olmadığını ispat edemezseniz bu yok olduğu anlamına gelmez. Sadece henüz sizin bilgilerinizle ulaşamadığınız anlamına gelir. Bilimsel tavır bunu red etmeyeceğine göre, cinler bizimle ve bizden daha uzun yaşadıkları bilinen enerjiler varsa, molekülden yapıdan filizlenen insandan daha çok hızlı yaşayabildiğini farz edelim. Cinleri gördüğünü iddia eden insanların üzerinden hareket edersek bilinçli bir varlık varsa bilinçten bilince irtibat kurulabilir mi. Bu bulunursa harika bir şey.

Birinden haber almak için kablolu ve kablosuz fark etmez birine bir uygulama yapmanız gerekiyor. Haber almak için bayağı bir sisteme ihtiyaç vardır. Eğer bilinçten bilince gelecekse, bilinçli bir varlığa hükmederseniz müthiş bir açılım olur.

İlgili>>  Kuran-ı Kerim İncelenerek Bilimsel Verilere Ulaşılabilir mi?

Kutsal kitaplar insanları yönlendirmek ve insanların işlerini kolaylaştırmak için gelmiştir. İnsanların kültürü gelişsin diye indirilmedi sonuçta. Cin suresinde, Felak ve Nas surelerinde bahsedilmiştir. Bazı yerlerde uyarıldığımızı görüyoruz. Ya da böyle şeyler yoksa o zaman niye bahsedilsin. Kutsal kitapların örgüsü değişmemişse bir çelişki temsil etmez. Bu konuda son kutsal kitapta herhangi bir şey ortaya koymamış öyle ise Kuran-ı Kerim kitabı geldiği gibidir ve değişmemiştir. Öyle ise ayetler bize ne anlatmak istiyor.

Bir hadiste geçmişin ve geleceğin bilgisini öğrenmek isteyen Kuran’a baksın deniliyor ama bu inanan insan için de böyledir inanmayan insan içinde. Eğer böyle varlıklar varsa ve bilinçli ise bunlar görünmeyense, bunlar enerji olduğu için maddenin içinden geçebiliyorsa. Bu demektir ki eğer siz bunlarla irtibat kurarsanız müthiş bir şeye sahip olursunuz demektir.

 

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç