CHP zihniyeti yüzünden Hristiyan Oldum


tuğçe kazaz

Tuğçe Kazaz Hristiyan olduğu dönemi ve sonrasını anlattı.

Chp zihniyeti beni din değiştirmeye zorladı

Tepkisel bir seçimdi benimkisi, eski Türkiye’nin okullardan dayatılan bir şey vardı. Bununla birlikte ittihat ve terakki zihniyeti bizi dinden uzaklaştı ve bize din doğru anlatılmadı. Bu bir tepkisel bir davranış, bir çok düşündüğüm şey oldu. Din arayış dediğimiz nokta ki kişi ile kul arasındadır. Bu anlamda baktığımda üzerimde bir realite dayatıldığı için bu budur diye bir ezberci eğitim sistemi olduğu için kendi arayışım olarak bir tepkisel olarak dinimi değiştirdim. Ben buna Chp zihniyeti diyorum. Chp ve arkasındaki ittihat ve terakki zihniyeti.

Hristiyanlıkla hiç kaynaşamadım

Hristiyan dini ile hiç kaynaşamadım, kaynaşamazsınız da çünkü geçerliliği kalmamış bir din. Ortaçağ medeniyetine baktığımızda milyonlarca müslümanı kılıçtan geçiren, feodaliteyi güçlendiren, soylulara hizmet üzere kurulmuş olan bir din.

Bunu önceden bilmiyordum, gerçeği keşfettiğim için mutlu oldum. Hala bu zihniyetin geçerli olduğunu gördüm. Şu anda yayınlanan filmlerde bile subniminal olarak gösterilen mesajları gördüm.

Budist olmadım

Hiç bir zaman budist olmadım, araştırma noktasında okudum. Buna herkes bakabilir. Daha sonra İslam’a geri döndüm. Bizim gibi insanlar toplum önünde rol model olan insanlar, doğru keşfettikleri şeyleri bir bilgi olarak anlatmaları gerekir.

Zihinlerde putlaştırılmış Atatürk yıkılmalıdır

Zihinlerde putlaştırılmış Atatürk yıkılmalıdır, bu bizim gelişmemiz için kettir. Türkü, kürdü hep beraber yaşamamız için engeldir. İnsandan bahsediyoruz, biz birbirimizi sevmekle ve kabul etmekle yükümlüyüz.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç