Chp Neden Oy Kaybediyor


 

abdurrahman dilipakAraştırmacı Yazar Abdurrahman Dilipak, Chp’nn durumunu değerlendirdi.

Chp ne yaparsa yapsın ya iktidardan, sokaktan tepki alıyor ya da kendi içerisinde çözülme noktasına geldi. Bir yandan dindarları gücendirmeyelim derken diğer taraftan çok ters tepkiler alıyorlar.

Chp’nin akıllısı yoktur, horozu çok olan yerde sabah geç olur, böyle olan bir yerde ne yaparsanız yapın tepki alırsınız. Bu da fobiye dönüştürüldü. Bir şey derim tepki alırım diye, küçük düşme korkusu ile herşeyi birbirine karıştırdı ve özgüveni kaybetti. Kılıçdaroğlu bu seçimlere kadar her seçimde hep kaybetti, kaybederek iktidarlığını koruyor.

Chp bu seçimlerden ciddi bir oy kaybı ile çıkacak bunu nasıl telafi ederim onun telaşını yaşıyor. Şu anda farklı kişileri aday çıkarırsa ileride bu insanlar Chp’nin tutumlarına karşı çıkacaklar. Chp kendi içerisinde bölünüyor, ulusalcılar- ılımlılar, radikalcılar kopuyorlar, Chp‘de gidecek yeri olmayanlar kalıyor. Kılıçdaroğlu’nun durumu çok trajik ve bunun altından kalkamıyor.

İlgili>>  Hangi anket şirketi gerçeğe en yakın tahmini yaptı?

Chp’de iktidarın söylediğinin tam tersini söyleyen bir anlayış var. Kılıçdaroğlu gerçekten çok talihsiz bir adam Tayyip Erdoğan’da şanslı, Tayyip Bey bir taş atıyor, gidiyor Kılıçdaroğlu o taşın altına boynunu uzatıyor, Tayyip Bey boşluğu atıyor taşı Kılıçdaroğlu o taşın altına atlıyor.

Politikacılar ne yaptıkları kadar, yaptıklarının halk tarafından nasıl anlaşıldığına da bakması lazım. İnsanlar korku ile içe kapanır ve paniklerler Türkiye’de maalesef muhalefetin korkusu umudundan fazla onun için hiç başarı şansları yok.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç