Chp, Mhp ve Hdp’nin güçlendirilmesini istediler


Ömer ÖzkayaGüneş Gazetesi Yazarı Ömer Özkaya, Ak Parti’nin zayıflaması için yapıldığını iddia ettiği olayları yorumladı.

Şu anda bazı uluslarası güçlerin ve onların içerideki uzantıları rahatsız eden temel sorun Ak Parti’nin alternatifsizliği ve güçlü olması bazı güçlere göre güçlü bir siyati rakibi olmayan Ak Parti giderek kontrol edilemez hale geliyor ve bunda onları rahatsız ediyor. Buna karşı bir kaç aşamalı plan denendi.

Ak Parti’nin içerisinden bazı isimleri sahneye sürdüler, birisi eski Maliye Bakanıydı Hürriyet Gazetesi de o kişinin yıldızını parlatan imkansızı başardı gibi haberleri yayınlanan birisiydi. O kişiyi parti dışına çıkartarak parti kurdurmaya çalıştılar.

Henüz Cumhurbaşkanı adayı değildi, yine Hürriyette 7 kere manşet yapıldı. Clinton ile resimleri, diğer dünya devlet başkanları ile resimleri yayınlanmıştı. Gezi ve 17 aralık ile hükümeti devirmek istediler olmadı. Sayın Başbakan’ın şimdiki Cumhurbaşkanı’nın hastalığını fırsat olarak kullanmak istediler.

İlgili>>  Ak Parti'nin israf politikası

Bütün bu yollar denendi, büyük güçler gelmekte selin önünde durmazlar. Mümkün mertebe kontrolünü ele geçirip kendi arzuları istikamette sevk etmek isterler. Önümüzdeki dönem Ak Parti’nin tepesini ele geçirme mücadelesi biraz daha yoğunlaşacak.

Şu anda yapılan şey şu; bütün bu denen yollardan arzu edinilen şeylerden sonuç alınamayınca Chp, Mhp ve Hdp’nin güçlendirilmesi yoluna gittiler. Mhp bir düşünsün geçmişte en küçük gazete bile yüzüne bakmıyorlardı şu anda ise Cnn’den aşağı inmiyorlar. Yakın geçmişte basın bize ilgi göstermiyor diye yakınıyordunuz şimdi ise bir gurup sizi devamlı ekranda tutuyor bunu bir düşünmek lazım.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç