Charlie Hebdo’nun saldırı sonrası ilk kapağı


Tüm yaşananlara rağmen işlerini bırakmadılar. Terör saldırısından sonra ilk sayısını çıkartıyorlar ve devam etmekte kararlılar.

Yeni sayılarının kapağnda Hz Muhammed’in resmi var. Bugün satışa sunulan dergi 3 milyon basıldı, normalde 60 bin basılan dergi yoğun telep üzerine baskısı çoğaltıldı. İlk baskı şimdiden tükendi, Avrupadan da dergiye yoğun abonelik var.

Kapakta, gözü yaşlı Hz. Muhammed tasviri büyük harflerle “Ben Charlie’yim” yazılı bir dövizi tutuyor, üstte ise yine büyük harflerle “her şey affedildi” yazıyor. Türkiye’de Cumhuriyet gazetesi de dergiyi ek olarak dağıtacak.

Grafiker saldırı gününü anlattı

Derginin 27 yaşındaki grafikeri Lilian Lepere, katıldığı televizyon programında saldırı gününü anlattı. O anları hatırlarken gözleri dolan grafiker, 8,5 saat hareket etmeden dolapta saklandığını, Kuaşi kardeşlerin birkaç kez dolaba çok yaklaştıklarını söyledi.

İlgili>>  Başkanlık Sistemi Mi Geliyor

Öte yandan, El kaideinin Kuzey Afrika kolu yeni bir açıklama yaptı. Açıklamada şunları söylediler; “Avrupa medyası peygamberimizi küçümsedikçe bu tip saldırıları yine yapacağız” dedi. Fransa polisi ve Askeri yeni saldırı için geniş güvenlik önlemleri aldı. Suriye‘de olduğu ileri sürülen Hayat Boumeddien’e kayıtlı arabayı süren bir adamı Fransız polisi her yerde arıyor.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç