Cezaevleri Bir Eğitim Kurumu Gibi Çalışmakta


 

enis yavuz yıldırımCezaevleri ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, cezaevlerindeki son durumu anlatıyor.

Ceza infaz kurumlarında öncelikle yoğunlaşmış bir eğitim çalışmaları yapıldı. Bu anlayış ve çalışmaların sonucu olarak bu gün itibari ile birinci kademe okur yazarlıktan doktora eğitime kadar ceza infaz kurumlarımızda 43.374 öğrencimiz bulunmaktadır.

Ceza infaz kurumları bir eğitim kurumu gibi çalışmaktadır. Ceza infaz kurumlarında psikososyal servislerimiz rehabilitasyon servisleri vardır. Bireysel ve grup görüşmeleri var. Bu yönü ile bakıldığında bir rehabilitasyon merkezi gibi çalışıyoruz.

İş ve meslek edindirme kursları yoğun bir şekilde uygulanmaktadır. Halk eğitimin görevli hocalarından istifade ediyoruz. 2015 yılında 68.000 hükümlü ve tutukluya meslek eğitimi verdik. Halk eğitimlerinin görevlendirdiği 5.300 öğretici tarafından eğitim verildi. Ceza infaz kurumları iş ve meslek eğitimi veren bir kurum aynı zamanda yaygın eğitimin bir parçası olarakta çalışmaktadır.

Kurumlarımızda yoğun bir şekilde infaz anlayışının değiştirilmesinin sonucu olarak çağdaş infaz anlayışına uygun faaliyetlerin gerçekleşmesi için uluslararası münasebetlere çok büyük önem veriyoruz.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç