Can Dündar: Yargılanmak mesleğin fıtratı oldu


 

Can Dündar Adliye önünde yaptığı açıklamada yazmaya devam edeceklerini ve yılmayacaklarını dile getirdi.

Erdoğan kendisine yönelik her eleştiriyi hakaret sayıyor

Gazetecilik hayatında mesleğin fıtratından oldu artı yargılanma. Bende 17 Aralık rüşvet soruşturmasından dolayı yazdığım yazılardan hem yargılanmaya ve sorgulanmaya geldim. Erdoğan kendisine her eleştiriyi hakaret sayarak ve dava açarak yıldırmaya çalışıyor. Zaten medyada ses veren herkesi yıldırmaya çalışıyor. Bunun karşılığının olmadığı göreceksiniz. Elbette biz yine yazmaya devam edeceğiz, yılmayacağız.

Yargılanarak yazmaya devam edeceğiz. Bugün yaş günü kendince böyle bir yaş günü yaptı. Meslektaşlarımda mahkemelerde buluşacak ve yine de yazmaya devam edeceğiz.

Yayın yasakları yetmeyince gazetecilere dava açılmaya başlandı

Bu bir yönteme dönüştü yayın yasakları sansürler yetmeyince doğal artık mesleğin bir parçası oldu. Bir cesaret gerekmiyor biz kendi işimizi gerçekleştiriyoruz. 17 Aralık ile ilgili bir savcıyla yaptığım bir röportaj ve yazı dizisinden dolayı ifade vereceğim.

Biz mesleğimizi yapıyoruz, büyük bir hırsızlığın yolsuzluğun halkın gözünden kaçırılmasına göz yummayacağız, bunu kamuoyunun bilmesi adına yazmaya, duyurmaya belgelemeye devam edeceğiz.


0

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç