Bugünkü Medya Rezil Halde


 

ahmet altanTaraf Gazetesi kurucu Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan, Türkiye’deki medyayı değerlendirdi.

Bugünkü medya rezalet, bir kısmı direk zaten iktidardan maaş alan gazeteci grubu, onlar gazeteciliği bırakmışlar zaten partinin propagandasını yapıyorlar. O da şuradan belli parti ile beraber pozisyon değiştiriyorlar. Liderleri de pozisyon değiştirdiği için hafta iki üç kere pozisyon değiştirmek zorunda kalıyorlar, yazılarını değil tweetlerini değiştiriyorlar.

Bunların bir pozisyonu yok, onların pozisyonu tamamen bir gemiye yapışmış midye gibi gemi ne tarafa dönerse bunlarda o tarafa gidiyor, bir fikirleri yok ve gazetecilikleri de yok. Şimdilik ortada duruyorlar.

İlgili>>  Ak Parti görsel medyayı çok iyi kullanıyor

Tayyip Erdoğan’ın daha önceden belirlenmiş bir rotada ilerlediğini düşünüyorum. Çok fazla dikkatimi çeken unsurlar var, Mustafa Kemal’in istiklal savaşı liderliğinden Cumhurbaşkanlığında tek adam olmasına giden rolde siyasi bir rota vardır. Eğer Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarına yaptıklarına bakarsanız hemen hemen bire bir aynı rotayı izliyor. Şunu bilmek gerekir Ak Parti’liler Tayyip Erdoğan’ın etrafındaki adamlar hiç bir zaman tesadüfen bir şey söylemiyorlar. Bazen ne dediklerini anlamıyoruz bir şey söylüyorlar ama o çizilmiş bir stratejinin önceden planlanmış bir lafı.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç