Bu uygulama çileden çıkardı


Facebook yeni yeni uygulamalar çıkarırken bazen kaş yapayım derken göz çıkartıyor. Geliştirdiği yeni uygulama ile profilinizdeki bir çok şeyi kaldırsanız bile arkadaşınız olmayan kişiler bile erişebiliyor içeriklerinize.

Nasıl bir uygulama

Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook, Android uygulaması olarak geliştirilen ve Play Store’da “Fecoder” ismiyle yer alan uygulamanın işleme şekli şu şekilde: Facebook ID’sini girdiğiniz herhangi birinin ziyaret ettiği yerleri, beğendiği kişileri, yorumladığı paylaşımları gözükebiliyor.

Android 2.3 versiyonu üzerinki tüm cihazlarda çalışan uygulama ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Bu uygulama ilk önce Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg’i vurdu. Zuckerberg’in daha önce yayınladığı resimlerin birinde bir partiye katıldığın ve arkadaşlarıyla partide çekilmiş fotoğrafı bulunuyor. Diğer bir fotoğrafta da Facebok’un eski yöneticilerinden Kevin Celleran ile Facabokun kurucusu Mark Zuckerberg’in kardeşi Randi Zuckerberg’in, Yahoo’nun reklamı olan bir aracın önünde el hareketi yapan bir pozu var.

 

Facebook’un bu konuda sicili bir hayli zayıf, Los Angeles Times gazetesinin 1 yıl önce yaptığı bir habere göre; Facebook yazılıp gönderilmeyen durumları dahi kayıt altına alıyor. Angeles Times gazetesi bu haberi Facebook çalışanlarından aldıklarını söylemişlerdi. Tüm bu olanlardan sonra herkes biliyor ki Facebook’ta bir şeyler paylaşırken iki düşünüp bir paylaşmamız gerekli.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

reset password

Geri
log in