Bu coğrafyanın direği Türkiye’dir


yiğit bulutCumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, Türkiye’nin ekonomisini değerlendirdi.

Yeni bir paradigma tanımlıyoruz

Türkiye yüzyıllardır ödediği yüksek faiz ile bu toprakların kanı emiliyor. Yeni bir paradigma yaratılıyor, yerleşik uzantılar rahatsızlık çekiyor. Başı okşananların rahatsızlığı var. Niye gezi olayları yaşanıyor? 17 aralık operasyonları niye yaşandı? bunlara karşı gelinmezse bu millet acı çekmeye devam eder. Buraların kanın emerek oluşan bir sistem var. Bunlara karşı gelmek bizim görevimizdir.

Türkiye’nin bir çok alternatifi var Cumhurbaşkanı boşuna dünya liderleri ile buluşmuyor. Yeni bir paradigma tanımlıyoruz. Türkiye’nin ekonomik büyüklüğü bir çok AB üyesi ülkesinden daha büyük. dört tane Portekiz bir tane Türkiye etmiyor ekonomik olarak.

İlahi adalet tecelli ediyor

Batı dediğimiz yapılanma manevi olarak sizi bastırmazsa maddi olarak sömüremez. Batı niye Türkiye’deki manevi değerleri sömürmüştür, Türkiye’nin yeni tanımladığı paradigmalar ile kendine güvenen bir insan bir vatandaş tipi ortaya çıkarmıştır. Türkiye ayağa kalkmazsa bir daha Mursi ayağa kalkamaz. Bu coğrafyanın direği Türkiye’dir.

İlgili>>  İktidara geldiğimizde ilk eğitimden başlayacağız

Kurtuluş savaşının özü başını okşayanları red edenlerin savaşıdır. Portekiz, İngiltere, İspanya yüzyıllarca sömürdü durumu ortada, bugün alma değil verme zamanı. Osmanlı ise kimseyi sömürmedi, bugün yine bu coğrafya ayağa kalkıyor. İlahi adalet dünyada tecelli ediyor. Önümüze kim çıkarsa basıp geçmek zorundayız. Bu kervanın önünde kimse duramaz.

Yüzyılların sentezinden sonra son bir kaç taş kaldı. Türkiye maddi manevi ayağa kalkıyor. Öyle büyük bir hareket ki bu hedefi kimse engelleyemez. Biz bu paradigmayı tamamlayacağız, Afrika’daki çocuk için, Filistinde’ki çocuklar için biz bu paradigmayı tamamlayacağız.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç