Bu bakışa oyuncak yağdı


Elazığ’da kapalı oyuncak dükkanındaki oyuncaklara bakarken çekilen fotoğraf sosyal medyada paylaşılınca birden gündeme geldi ve Merve Akkavak’a adeta oyuncak yağdı.

Keban’ın dağ köylerinden Topkıran’da yaşayan ve geçimini hayvancılıkla sağlayan Halis (30) ve Havva (26) Akkafa çifçinin 2 çocuğundan biri olan Merve, ailesinin peynir, çökelek, tereyağ satmak için geldiği Ağın’da oyuncakcı dükkanına bakarken Ağın Belediyesinde memur olarak çalışan Suat Uyanık’ın dikkatini çekti.

Uyanık bu fotoğrafı sosyal medyada’da paylaşınca birden gündeme oturdu. Yurdun dört bir tarafından oyuncak gönderen duyarlı vatandaşlar koli koli oyuncakları Merve’ye ulaştırdı.

bakış

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Suat Uyanık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Bir süre önce Ağın’da gezerken, Merve’yi gördüm. Merve’nin oyuncakçı dükkanının önünde masum bakışlarını gördüm. Fotoğraf makinem yanımdaydı ve hemen fotoğrafını çektim. Daha sonra dedesiyle tanıştım. Adının Merve olduğunu öğrendim. Çok masum bakışları vardı” dedi.

Oyuncakçı kapalı olduğu için Merve’nin istediği oyuncakları alamadıklarını anlatan Uyanık, “Fotoğrafı sosyal paylaşım sitesinde paylaştım. Sağ olsun duyarlı arkadaşlar ‘Biz, Merve’ye nasıl olur da hediyeleri ulaştırabiliriz, oyuncak alıp da nasıl gönderebiliriz’ diye bizimle irtibata geçti. Biz de Merve’nin hediyelerini ulaştırabilmek için uğraştık” diye konuştu.

İlgili>>  Yolda yürürken karşıdan gelen kız gülümserse

Fotoğrafı paylaştıktan sonra, Merve’ye oyuncak ve kıyafet göndermek isteyen yaklaşık 10 kişinin kendisinden adres istediğini belirten Uyanık, “30-40 çeşit oyuncak ve kıyafeti bana ulaştırdılar. Ben de sahibine, yani Merve’ye ulaştırdım. Halen bana mesaj atıp Merve’ye ulaşmak isteyenler var” ifadelerini kullandı.

Hediyeleri getiren Uyanık’ı evlerinin kapısında karşılayan Merve Akkavak, kolileri açarak oyuncakları tek tek inceledi. Hediyelerden dolayı mutluluk yaşayan küçük Merve, oyuncak ve kıyafet gönderen herkese teşekkür etti.

 

Bu bakışa oyuncak yağdı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Merve’nin babaannesi Emanet Akkavak ise torununun ve kendilerinin hediyelerden dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, “Merve çok bekledi. Çocuklara ‘bugün benim arkadaşlarım gelecek’ demiş. Çok sevindi, bugün evden hiç çıkmadı” şeklinde konuştu.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç