Boğa Burcu Özellikleri


Yönetici Gezegeni: Venüs
Grubu: Toprak
Uğurlu günü: Cuma
Uğurlu sayısı: 6
Uğurlu taşı: Zümrüt
Uğurlu renkleri: Pembe, açık mavi, krem
Uğurlu çiçekleri: Kırmızı gül, pembe karanfil
Uğurlu kokuları: Karanfil, müge, elma çiçeği
En belirgin özelliği: Dayanıklılık
En büyük emeli: Ün
En büyük hatası: İnat
Zayıf noktaları: Hantallık, kıskançlık, tatlı düşkünlüğü
Aşkta uyumlu olduğu burçlar: Yengeç, Başak, Oğlak
Evlilikte uyumlu olduğu burçlar: Yengeç, Başak, Oğlak
Sekste uyumlu olduğu burçlar: Boğa, Başak, Terazi, Akrep Balık

Burç uyumu

Çok iyi: Başak, Oğlak
İyi: İkizler, Yengeç, Balık, Koç
Kötü: Kova, Aslan, Akrep

Boğa burcu genel özellikleri

Boğa burcu, sabırlı, sorumluluk sahibi, burçlar içinde en insancıl ve sıcakkanlı olan burçtur. Doğa ona bütün insancıl davranışları bahşetmiştir. Boğa burcu aşkın yıldızı olan Venüs tarafından yönetilir. Gezegenin etkisi, onun sanatsal başarılarından çok, sanat eserinin hem maddi hem manevi değerlerini tahmin ve takdir edebilme gücünde görülür. Boğa burcunda olanlar mantığından çok duyguları tarafından yönetilirler. Büyük başarıları kendini duygusal olarak bir şeye bağlı hissettiğinde kazanırlar. Bu durum karşı cinse olan tutumunda da etkili olur. Boğa burcu genellikle sabit fikirleri temsil eder. Hayatı değişmez bir siyah beyaz resim gibi görür. Bunun yanında dayanıklılık ve sabır başarısının temelini oluşturur. Konuşkan, çok sesli ve düşüncelerini açıkça belli eden bir olan Boğa’lar, bir kararı almadan önce enlemesine boylamasına iyice düşünür ancak bir karar verdikten sonra onu kimse durduramaz.

Sorumluluk sahibidir ve giriştikleri her işte inatçı olduklarından dolayı kazançlı çıkarlar. Maddi şeyler önemli olduğu kadar ruhani olaylarada kayıtsız kalmazlar. Aşkın yıldızı Venüs tarafından yönetildiği için sanatsal yönleri ağı basar ve yaratıcıdırlar.

Boğa’nın iştahını kaçıran pek az şey vardır. Aynı öğünde, hiçbir hazımsızlık eseri göstermeden, genellikle biber kızartmasından çikolatalı kremalı pastaya, ekşi turşulara ve şalgamlara kadar herşeyi yiyebilir. Pirzola ve biftekler en sevdiği yemeklerdir ve sonuna kadar silip süpürmeye bayılır. Buna bir de alkol eklenince Boğa, bir kraliyet ziyafetinde oburcasına önüne gelen herşeyi yeyip içen Kral Vlll. Henry’ye çok benzeyebilir. ( Kuşkusuz, ancak yükselen burcu Başak olan bir Boğa çiğ havuçla marul yiyip, erik suyu içmekle yetinebilir.)

Sabrınız ve dürüstlüğünüz nedeniyle her şeyi çok yönlü olarak düşündükten sonra benimsersiniz ve herkes uzun zaman önce bundan vazgeçmiş olsa bile, siz devam edersiniz. Genelde alışılmamış ölçüde güç gereken işlerde, Boğa burcundan insanları görürüz. Kendinizi dayanılmaz gücünüzle gösterirsiniz. Diğer insanlara kolay gelen bazı şeyler için, sizin çok çalışmanız gerekebilir.

Boğalar kaba saba, çarpıcı komediye gülmekten kırılırlar. Çoğu ince mizahı kavrayamaz, ama muz kabuğuna basarak kayıp düşen, ya da suratına atılan pastayla kremaya bulanan birinin karşısında çılgınca kahkahalara boğulurlar. Boğa’nın sıcak ve pratik bir mizah anlayışı vardır. Bu insanlar çok nadiren gerçekten zalim ve kinci olurlar. Tuhaftır ki, zalim Boğalar çoğunlukla doğum anında birçok yıldızı Koç Burcunda olanlardır. Bu iki burcun aynı horoskopta pek de iyi karışım meydana getirmedikleri anlaşılıyor. Hitler buna iyi bir örnektir.

Boğa burcu Kadını

Boğa burcu kadını sessiz, sakin ve mağrur bir duruşa sahiptir. Gerçekçi ve otoriter bir tavrı vardır. Girdiği ortamlarda duruşu ile dikkatleri üzerine çeker. Hırslıdır ve düşlediği bir şeye ulaşmak için elinden geleni yapar. Alışkanlıklarına bağlıdır ve sadakatsizlikten hoşlanmaz. Boğa burcu kadını duygusal açıdan da oldukça hassas ve kırılgandır. Birine değer verdiği zaman fedakarlık yapmaktan kaçınmaz. Bir işe başladığı zaman yarım bıraktığı görülmemiştir. Maddi anlamda rahatlık onun için son derece önemlidir. Bu şekilde kendini güvende hisseder. Gönül ilişkilerinde saygı ve sevgi onun için çok önemlidir. Boğa burcu kadınları sadık ve ailesine bağlı bir eş olurlar.

Boğa burcu kadını maddi konularda rahat ve özgür olmayı ister fakat fazla risk almaktan da kaçınırlar.

Boğa burcu erkeği

Boğa burcu erkekleri inatçı, çalışkan, hareketli ve sakin yapısıyla dikkatleri üzerine toplar. Girdiği bir ortamda onu farketmemeniz imkansızdır. Boğa burcunun inatçı tarafı ile karşılaşmamanız için onun suyuna giderek bazı konuları halletmeniz gerekecektir. Çünkü sinirlendiği zaman inadından sizin düşüncelerinize asla kulak vermeyecektir. Boğa burcu erkekleri evine bağlı ve uyumlu bir eş olurlar. Çocukları ile bağları oldukça sıcak olmasına rağmen aynı zamanda disiplini de elden bırakmayı sevmez. Fiziksel olarak sağlıklı ve yapılı olan bu burcun erkekleri, lüksten ve konfordan da oldukça keyif alır. Cömerttir ama savurgan değildir. En sadık dostlar bu burcun erkeklerinden çıkar.

Sadık oldukları için ilişkilerinde huzur vardır ve herkes bu burcun yanında olmayı ister. Boğa burcu bir dostunuz var ise bunun kıymetini bilin.

Boğa burcu sabit fikri temsil eder ve hayatı değişmez bir siyah beyaz resim gibi görür. Aynı zamanda da yakın çevresindeki insanlarla birlikteyken anlaşmaya daha yatkındır. Siyah ve beyazın yanı sıra gri tonlarında olduğunu görmeye çalışmalısınız. Eğer ara sıra pes etmeyi öğrenirseniz, hayatınız kolaylaşacaktır.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç