Bizim anladığımız anlamda cumhuriyet çoktan bitti


birsen temirAnadolu Kadınlar Hareketi Başkanı Birsen Temir, Öcalan’ın Pkk’ya çağrısı ve seçimden sonra Türkiye’nin durumunu değerlendirdi.

Ak Parti’nin yaptığı her şey yanlış

Muhalefette bir suskunluk durgunluk var. Muhalefet çok önemli. Ak Parti’nin yaptığı her şey yanlış, Ortadoğu’da bataklığa saplandı. İnanılmaz hezimeti komik şeylerle açıklamalara çalışıyorlar. Türkiye sınırları kevgire dönmüş, kimin nereden geçtiği belli değil. Hatay eski Hatay olmaktan çıkmış, seçimden sonra nasıl bir durum ile karşılaşacağımız belli değil.

Pkk silah bırakacak mı?

Medyanın kimin medyasına olmak lazım, şu anda seçime giden Türkiye’de önemli bir sorun var. Bu topraklar barışa hasret ve biz yorulduk savaşmaktan biz barışı istiyoruz ama bu barış gerçekleşecek mi ona bakmak lazım.

İlgili>>  Pkk pazarlıklar konusunda çok güçlü

Devletin başı bir müzakareyi bitirir her şey biter ve anlaşmalar yapılır. Buradan bir şey çıkacağını düşünmüyorum, seçime kadar oyalayacaklar, seçimden sonra yeni Türkiye dedikleri şeyi yapacaklar. Bizim anladığımız anlamda cumhuriyet çoktan bitti. Saraylar ile tek adamlık ile Erdoğan zihnindeki şeyleri söylüyor, ben bu ülkede tek adam olarak ölmek istiyorum diyor. Ak Parti’nin içerisindeki çatlak seslere bile tahammülü kalmadı. Yeni Türkiye bizim olmadığımız bizim anlamadığımız bir Türkiye.

Geçmiş dönemlerde kritik dönemlerde bile ailelerimiz başka partiye oy vermedi. Hep kritik dönem dendi ve o kritik dönemler hiç bitmedi. Muhalefet partilerine çok iş düşüyor.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç