Bir şirket ile ülkeyi kıyaslamak büyük bir hayal kırıklığı


Enis BerberoğluCHP Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ülkeyi şirket gibi yöneteceğiz beyanını eleştirdi.

Bu ülke 91 senedir blanço kapatmadan devam ediyor

Ortaklık yapısından daha önemli olan yönetimdi. Altın hisse vardır, o altın hisse sizde olduktan sonra geri kalanlar size muhalif olsa bile istediğinizi yaparsınız. Herkes eşittier bazıları daha eşittir. Şirketlerde yönetim kurulu başkanı ortaklara rağmen istediğini yapabilir. Bunun en canlı örneği Amerikan çok uluslu şirketleridir. Orada geçen yirmi sene içerisinde iktisat kitaplarına giren düşman satınalmaları yaşandı, halka açık hisseleri toplayıp şirketi ele geçirmeler yaşandı, Cumhurbaşkanı bunu mu kastediyor.

Ben sarayımı yaptım ortaklar ne derse desin istediğimi yaparım diyor. Böyle baktığımız zaman abuk sabuk bir şey. Bu ülke 91 senedir, blanço kapatmadan devam ediyor. Bir şirket ile ülkeyi kıyaslamak büyük bir hayal kırıklığı.

İlgili>>  Saray'a gelince kaynak var

Erdoğan ben yönetiyim ama hesap vermeyim diyor

Burada ortaklık değil mülk sorunu var. Cumhurbaşkanı ben yönetiyim ama hesap vermeyim diyor. Şirket yönetimi diye Ali Babacan belki söyleyebilir. Tsk’yı, güvenlik görevlisini nereye koyacaksın. Böyle gittiği zaman çok sıkıntılı. Hükümet bunu kendilerine yakıştırdı mı, hiç sesleri çıkmadı.

Cumhurbaşkanı coğrafya ve saate bağlı olarak fikir değiştiriyor. İki dönemdir Mhp’nin kazandığı yerde başka konuşuyor, Diyarbakır’da başka konuşuyor.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç