Beynimizin yapısı ve bilinçaltı


 

Nöroloji Uzmanı DR. Bülent Madi, beynimizin yapısı ve zihinsel fonksiyonlar hakkındaki bilgilerini paylaştı.

Beyin her türlü değişime uyan her türlü değişim ile farklı boyutlara doğru giden bir ortan. Anne karnın üçüncü ayında itibaren gelişmeye başlıyor ve ölünceye kadar gelişiyor.

Beynin içinde vücudumuzun içindeki şekeri, ısıyı, tansiyonu idare eden bir sistem var. Duyguları idare eden bir sistem var. Sosyal ilişkileri idare eden bir sistem var. Hareketleri idare eden bir sistem var. Beynin iç tarafından bir sistem var. Bu sistemin içerisinde beslenme soğuma ve cinsellik var. Bu bölgeyi denetlemek lazım, denetleyecek olan yer ise yine beynin biraz dışında olan bir yer. Beynin dışında olan yer beynimizin içini kontrol ediyor. Bu kontrol 3 yaşından itibaren başlıyor.

Üstün yetenekli çocuklara bir program verdikleri zaman glikoz kullanımı daha düşük normal çocuklara göre, çünkü daha az glikozda daha çabuk çözüyorlar. Bazı hücreler fazla glikoz kullanıyor. Bazı hücreler ise az kullanıyor ama bu az glikoz kullanılma o hücrenin çalışmadığı anlamına gelmez. Çok az çalışıyor beynin o bölümü çünkü işi hemen çözebiliyor.

Çoğu kez annesine benzeyen ya da babasına benzeyen insanlarla evlenilmek istediğinden bahsedilir. Beynindeki izler imgelerin sonucunda ortaya çıkan bir olay. İnsan beynindeki güzel duruşu, izler, arıyor ve bunların peşinde koşuyor. Hiç tahmin etmediğiniz kişilere aşık olunduğunda eğer o tanıştığınız kişi arasında beyninizde iz, imge yoksa o ilişki yürümüyor.

Bir insanın yüzünde 10 bin çeşit ifade var. Zihinsel ya da duygusal işlemelerde bunlar yüze yansıyor. İnsanın duruşu duygusu yüzüne yansıyor.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç