Bebeğiniz kalp hastası olabilir


 

Bebeğinizin kalp hastası olduğunu ele veren en önemli bulgu ağlaması. Ağlama sırasında ki dudaklarda morarmalar, emerken yorulması gibi belirtileri vardır.

Bebek hangi sebeplerden dolayı kalp hastası olur

Doğuştan kalp hastalıklarının gelişiminde birçok faktör rol oynar, ancak hastaların sadece %10’unda neden kesin olarak belirlenebilmektedir. Genetik bozuklukların yanı sıra, gebelikte kalbin gelişimi sırasında olumsuz rol oynayabilecek çevresel faktörler de etkilidir. Bilinen çevresel riskler arasında annede şeker hastalığı veya romatizma hastalığının olması, gebelik sırasında enfeksiyon geçirilmesi (örneğin kızamıkçık), ilaç kullanılması yer alır. Genetik bozukluklar aile içinde kalıtım gösterebileceği gibi, annenin gebelik yaşının ileri olmasına bağlı olarak sadece o bebekte de görülebilir.

İlgili>>  Snapchat Efeklerinden Korkan Bebekler

Akraba evlilikleri, hamile sırasında ilaç kullanımı, annenin hamile iken zararlı ışınlara maruz kalması, akraba evliliği bebeğiniz kalp hastası olmsına sebep olabilir.

Bebekteki kalp hastalığı anne karnında tespit edilebiliyor. Anne karnında yapılan bazı test sonuçlarına göre belirlenebiliyor.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç