Batı mahsur kaldı


 

Şiddetli kar ve fırtına nedeniyle şehirler arası pek çok yol kapandı; çok sayıda araç yolda kaldı. Geçtiğimiz salı günü kapanan İzmir İstanbul yolu 48 saat sonra açılabilmişti.

İzmir’e gezi düzenleyen öğrenciler Manisa’da mahsur kaldı. Geceyi otobüste geçiren 90 öğrenciler Akhisar belediyesine sığındı.

Dışarıya çıkamayan bir kadına komşuları yetişti ve kapıdaki karı temizledikten sonra eve girebildiler. Sakarya Üniversitesi’nin çatısı çöktü ve etraftakilere korku dolu anlar yaşattı. İnegöl pazar çadırı çöktü.

Balıkesir-Manisa arasında en büyük sıkıntı Balıkesir çıkışındaki Çanakçı rampaları ile Akhisarçıkışındaki Gelembe rampalarında yaşandı. Burada çok sayıda TIR kayıp yolu kapattı. Gelenbe yakınlarındaki araç kuyruklarına Kızılay ekipleri ile birlikte kumanya dağıtımı yaptı.

İlgili>>  Hava durumu insan psikolojisini etkiler mi?

Marmara ilçesi ve ilçeye bağlı Adalar, elektrik taşıyan hatların tipide kopması sonucu önceki geceyi karanlıkta geçirdi. Biten cep telefonu şarjlarını dolduramayan kişilere ulaşılamazken ev ve işyerlerinde kalorifer ile ısınan aileler ise geceyi üşüyerek geçirmek zorunda kaldı. Marmara Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, “Hemşehrilerimizi Erdek, Bandırma ve Tekirdağ’da kiraladığımız otellerde ağırlıyoruz” diye konuştu.

 

Hava durumu nasıl olacak

Önümüzdeki günlerde ise hava, yurdu terk etmeyecek. Uzmanlar yeni hafta ile birlikte hava sıcaklıklarının düşmesi beklenirken İç Ege de ve Doğu Anadolu bölgesinde yağışlar devam edecek. Şehirler arası yollarda buzlanmaya dikkat çeken uzmanlar dikkat edilmesi konusunda uyarılıyor.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç