Başkanlık Sistemi Mi Geliyor


metin-kulunkAk Parti Dış İlişkiler Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Metin Külünk katıldığı TV programında Başkanlık Sistemini değerlendirdi.

 

Türkiye artık Staratejik bir ülke değil

Batı oryantalis kibiri ile sınırlandırdığımız Türkiye sınırlarını aşarsa diye bizden korkuyorlar. Şunu yapmaya çalışıyorlar İslami Türklerden ayıralım kendi düzenimizi devam ettirelim.

Batı kendisine alternatif yapılacak bir yapıya asla tahammülü yoktur. Artık Batının kontrolünde olmayan bir sistem var bu gün Recep Tayyip Erdoğan’a düşmanlıklarının sırrı ülkesinin menfaatlerini düşündüğü için. Ama küresel aklın niyeti söylediklerini yapmamız. Türkiye artık stratejik bir ülke değil. Neden onların söylediklerini yapmadığıomız için.

Küresel aklın ana ekseni İslamsız bir Dünyadır,  İslamın özünün ruhunun bir kenara bırakıldığı bir Dünya istenmektedir.

İki yüzlü Avrupa

Türkiye bütün bunlar demokrasi zemininde söyleyecek sözü vardır. Başkanlık sistemi karşsında bazı insanlar karşı gelecektir. Neden? çünkü Türkiye’nin güçlenmesini istemeyeceklerdir. Çünkü güçlü bir Türkiye Batının alternatifi olarak karşılarına çıkacaktır.

İlgili>>  Modern Batının Büyük Utancı İnsanat bahçeleri

Tarihin sıçrama noktasındayız

10 Ağustos Cumhurbaşkanı seçimleri aslında bir devlet başkanı seçimi idi. Ak parti içerisinde farklı düşünce olabilir. Herkes başkanlık sistemine kendi penceresinden bakabilir. Recep Tayip Erdoğan bu ülkenin lideridir. Liderler nerede olursa olsunlar liderdirler. Recep Tayyip Erdoğan’a bakarak hareket etmemizden daha normal bir şey yoktur.

Almanya’da 16 tane Eyalet var, kimse bunları konuşmuyor. Biz korkuları üzerinden konuşan olmadık hiçbir zaman. Cumhuriyet sonrası bir akıl bizim büyük düşünme kabiliyetimizi törpüledi.

Biz Türkiye’de sistemsel değişiklikleri korkular üzerinden yapılıyor. Tarihin sıçrama noktasındayız. Turgut Özal’ın başlattığı zamanlarda devam etseydik o gün terör bitmişti. Bu gün Türkiye’nin milli geliri belki 2 katına çıkacaktı. Elbette bu tartışmalarda farklı noktalardan bakacak ama bir şeyi unutmayalım Türkiye hepimizin.Türkiye’nin büyük bir ülke olmasını hepimiz isteriz.

Fikri düzeyde herşeyi tartışalım ama birbirimizi kırmaya gerek yoktur.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç