Başkanlık sistemi çözüm süreci pazarlığının bir parçası


Gürcan DağdaşRefahyol Hükümeti’nde Denizcilikten Sorumlu Devlet Bakanı olan Gürcan Dağdaş, Ak parti‘nin başkanlık sistemi istemesinin nedenlerini anlattı.

 

Gizli ajandalar var

Başkanlık sistemi demek Türkiye’nin idari hukuki yapısını yeniden şekillendirmek demek. Türkiye’yi federatif yapıya kendisini taşıması demek bence arkadaki en büyük sebep budur. Çözüm süreci olarak önümüze dayatılan bir pazarlığın sonucu olarak gözüküyor.Federatif bir yapıya doğru Türkiye taşınırsa bu başkanlık sistemi ile taşınacak.

Bu hükümet neden İmralı’yı Kandil’i Pkk’yı muhatap alarak bu süreci devam ettirmeye çalışıyor, neden onlara itibar ve alan kazandırmaya çalışıyor, bu başkanlık ile ilgili arkadaki var olan gizli ajandanın sonucudur.

İlgili>>  Nasıl Bir Başkanlık Modeli?

Bence iyi günler beklemiyoruz

Bu federatif yapının Oslo ile başlayan süreç içerisinde pazarlığı bir yere gelmiştir ve burada kürt vatandaşlarının adına yeni bir ağalık düzeni kurmaya çalışan bir terör örgütünün rolü var. Bu olayları ete kemiğe büründürmek için Türkiye’nin sistemini değiştirip başkanlık sistemi getirilmeye çalışılıyor veya öyle bir görev var önünde.

Bence iyi günler beklemiyoruz. Bu çatının altında hepimiz yaşıyoruz, Türkiye coğrafyası yerküre üzerinde boğazın en kıymetli yalısıdır.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç