Başbakan ve çevresi rahatsız


ömer şahinMeydan Gazetesi Ankara Temsilcisi Ömer Şahin, Cumhurbaşkanı’nın ard arda miting yapmasını ve Ak Parti’ye destek çıkmasını yorumladı.

Cumhurbaşkanı’nın muhalefetle ağız dalaşına girmesi polemik oluşturması hakketen hoş olmuyor. Kaldı ki bunun siyasi bir getirisi yok. Bunu görüyor iktidar partisi Başbakan ve çevresi Erdoğan’a bunu söyleyemiyor, dikta etme şansı zaten yok, müthiş derecede rahatsızlar.

Davutoğlu yerine kendinizi koyun, empati yapalım bunca yıllık birikiminiz var geliyorsunuz, aday belirlemeden mitinglere kadar yetersiz gibi algılanacak şekilde Cumhurbaşkanı size destek atıyor. Bunun çok içselleştireceği bir durum olduğunu zannetmiyorum.

Din iman konusu çok fazla gündeme geliyor

recep tayyip erdoğan

Din iman konusu çok fazla gündeme geliyor, Kuran gösterildi bunlarında artık eskisi gibi başörtüsü konusu gündeme geliyor. Siyaseten getirisi de yok doğru da bulmuyorum. Reklam filmleri de Chp, Mhp, Hdp ilk kez ekonomi odaklı iken Ak Parti’nin hep reklamı geçmişe odaklı. İnsan geleceğe de bakmak istiyor, iktidar geleceğe dair bir şey ortaya koyamadı.

İlgili>>  Saray'a gelince kaynak var

Demokrasilerden özgürlükten ve dünyaya entegre olmaktan zorlanan, içe kapanan ve üçüncü dünya refleksleri gösteren bir ülke durumundayız. Yargı alanında yapılan olumsuz gelişmeler, hayır hasanet işleri terör kapsamında yargılanabiliyor. Baktığımız zaman maalesef 28 şubat döneminde yaşanan eski Türkiye denen olumsuz görüntüleri varsa yavaş yavaş bunları görüyoruz. İktidar partisi içerisinde de huzursuzluklar var. Yasa dışı işe bulaşmamış siyasetçiler de var ama onların bir kısmı da dava şuuru ile dava zarar görmesin anlayışıyla susmayı tercih ediyor ama hangi dava Türkiye’den daha büyük.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç