Barışan hallerini sevmiyorsanız savaşan hallerinden nefret edersiniz


hayko bağdatGazetici – Yazar Hayko Bağdat Öcalan’ın silah bırakma çağrısını değerlendirdi.

Barışa olan inancın zayıfladığı dönemler oldu, Roboski’yi saymak gerekir. Asker kurşunu ile ölen insanları saymak gerekir. Barışı konuşurken devletin öldürdüğü kişileri saymak gerekir.

En azından artık ne konuşacağımızı biliyoruz. Artık şunu biliyoruz, kürtler neyi istiyor, devlet neyi istiyor, bunun cevabını biliyoruz. Önümüzde 10 madde var ve bu bağlayıcıdır. Barış masasının etrafında oturulduğu sürece barıştan umudu kesmek bence yanlışlıktır. Bugün barış görüşmeleri hepimizin gözbebeği, bir gencimiz ölmesine mani olan bir barıştan bahsediyoruz. Akp ile barış olur mu, Pkk ile barış olur mu diye herkesin sorduğu bir soru var, barışan hallerini sevmiyorsanız savaşan hallerinden nefret edersiniz.

İlgili>>  Terörü üretenler terörü sonlandırırlar

Barış sözünün kendisinin başınızı belaya sokan günlerden geliyoruz, elbette barış için insiyatif olan siyasetler var elbette bu Ak Parti’nin kürtlere olan bir jesti değildir, kürtlerin de yıllardır verdiği bir mücadele var, elbette bunu es geçmemek gereklidir. Barış için söyleyeceğimiz her şey sürecin devam etmesi için olacak.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç