Avrupa bu olaylara ben merkezli bakıyor


Ömer Turan127 kişinin öldüğü Paris’teki terör saldırılarını değerlendiren Ortadoğu Uzmanı Ömer Turan, Avrupa’nın bu tür olaylara ben merkezli baktığını söyledi. Turan, “Avrupa kendilerine dokunan en ufak bir şeyde ayağa kalkıyor ama aynı hassasiyeti bize göstermiyor” dedi.

Avrupa dünyanın merkezinde kendisini gördüğü için insanlık denilince kendisini anladığı için Avrupa’da bir kişinin tırnağı kanasa yer yerinden oynar. Avrupa kendilerine dokunan en ufak bir şey olduğunda haklı olarak karşı çıkıyorlar ama aynı hassasiyeti bize göstermiyorlar.

Terör olaylarının faturasını müslümanlara kesecekler

Ben korkuyorum şu an bir yorumcu olarak bunu söylüyorum ama Fransa’da ki bu saldırılardan sonra Ortadoğu’da akan müslüman kanı daha çok akacak çünkü bunun faturasını müslümanlara kesecekler bir şekilde. Burada öyle bir olay çıktı ki herkes bu dalganın üzerinde sörf yapmak isteyecek. Esad bu olayı kullanmak isteyecek, İran da kullanmak isteyecek. Esat ve İran biz terör ile mücadele edeceğiz diyecekler.

İlgili>>  Işid'in Yeni Hedefi Türkiye Mi?

İsteseler YPG’yi 1 ay içerisinde dünyanın en nefret edilen terör örgütü haline getirebilirler. İsteseler Işid’i dünyanın en insancıl modern terör örgütü haline getirebilirler. Medya ile bunu rahatlıkla yapabilirler. Bataklığı oluşturanların sinekten şikayet etme hakkı yoktur.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç