Armageddon Savaşı Nedir?


Armageddon; sözcük olarak İbranice de “Megiddo Dağı” anlamına gelmektedir. Dini kaynaklara göre Dünya’’nın sonuna doğru olacak olan son savaştır.

Kutsal savaş bekleniyor mu?

kutsal savaş

Üç dinin işaret ettiği bir yere gidiyoruz. Peygamberimiz (s.a.v) kendi gelişini kıyametin başlangıcı olarak belirtiyor ve ben artık kıyamet çağının peygamberiyim diyor. Ondan sonra ümmetinin başına gelecek ve sonunda insanlığın başına gelecek bütün hadiselere ipuçları verilmiş. Bu ipuçları benzetmeler suretinde olmuş ve kolay anlaşılacak şeyler değil. Ancak zamanı geldiğinde anlaşılacak cinsten sözler söylemiş.

Suriye merkezli bir kriz söz konusu zaten Ortadoğu’da kan durmak bilmiyor ve batıdan özellikle bazı yapılan yorumlardan armageddon olarak hristiyanların adlandırdığı bir savaş var aslında üç semavi din de bir büyük savaştan bahsediyor. Acaba Suriye merkezli krizin gideceği nokta orası mı? Son dönemde Rusya’nın da konuya dahil olduğunu görüyoruz, Işid’de söz konusu ve yayılma halinde.

.

Peygamber efendimiz (s.a.v) diyor ki; Hicaz topraklarında Basra’daki develerin boyunlarını aydınlatacak bir ateş çıkmadıkça kıyamet kopmaz. Ve Irak savaşında petrol rafinelerinin ortaya çıkması diyebiliriz. Biz bunları olayların ortaya çıkmasından sonra anlarız.

Kutsal son savaşın Türkiye ile ilgisi ne?

ORTADOGU-anketinden-turkiye

Suriye mıntıkasında Rusya’nın bulunması bir mukettarat olduğu ve bununla birlikte savaşın git gide ilerleyeceğini ve bütün toplumların orada olacağını ve burada müthiş bir savaş olacağı öngörülüyor. Bu savaş başlar başlamaz müslümanların büyük bir kısmı kaçacak (Nitekim Suriye tamamen boşalmış durumda. Bir kısmı direnecek, bu direnenlerin hepsi imha edilecek. Bir kısmı komşu ülkeden Türkiye’ye girilecek diyor. Kuzey Doğu üzerinden anadoluya girilecek, merkeze kadar gelinecek bunun üzerine Avrupa kendi çıkarlarının tehlikeye girdiğini görerek Türkiye’in yanında yer alacak. Başlangıçta Türkiye’ye nin yanında yer alamayacak.

Afganistan, Pakistan, dünyanın neresinde müslümanlar var ise Türkiye’nin yanında yer almak için harekete geçecek ve ondan sonra insanlar birbirine girecek.

Bu büyük savaşlardan sonra Peygamberimizin ifadesinden anlıyoruz ki; Beni İsrail ile müslümanlar çatışmadan Amik ovasında dehşetli savaş yaşanmadan kıyamet kopmayacak. Bunlar olacak ancak bu olaylar kıyametin kopmasını başlaltmayacak. Bu büyük savaştan sonra insanların büyük bir kısmı helak olacak ve müslümanların içerisinden bir zat çıkacak ve bu siyasi lider komutan olabilir ve tekrar harekete geçecek ve kendisinden alınan her şeyi yeniden alacak ve yeryüzüne yeniden bir düzen ve adalet gelecek diyor. (Peygamberimiz bu kişinin kendi kavminden olacağını söylüyor). Ama büyük bir savaştan ve yıkımdan sonra.

Ortadoğu’da otorite boşluğu meydana geldi bu otorite boşluğu ile beraber Irak, Suriye, Libya yıkıldı. Yakında Suudi Arabistan, Ürdün yıkılacağı söyleniyor. Ortadoğu’da böyle bir süreçte 10 devlet ve sonunda İran yıkılacak. Bütün bu devletlerin yıkıldıktan sonra en son Türkiye gelmektedir. Bu sürecin içerisine Türkiye’de giriyor ve Ortadoğu’da ki her gelişme bizim sınırlarımızın dışında bile olsa bir şekilde ülkemize sıçrayacaktır.

Siyasi gelişmelerin arkasında din faktörü var

kutsal savaş

Anadolu’da Türkiye ne kadar kalacak? diye bir yaklaşım var. Bir çok siyasi olaylar gündeme geliyor devletler dönemden geçiyor.Bunlar incelendiğinde bir siyasi ve ekonomik süreç var. 2000 yıl sonra Ortadağu’da yahudi devleti kurulduğunda bakılıyor ki siyasi gelişmelerin arkasında bir din olgusu var. İsrail 3. defa kuruluyor ve İsrail din devleti olarak ortaya çıkıyor ve bu devletin de yıkılacağı söyleniyor.

Tarih boyunca hristiyan ile müslümanları çatıştıran bir yaklaşım var. Ortadoğu’da Suriye bahane edilerek müslümanlar ile hristiyan savaşı olmaktadır.

Ortadoğu’da küçük devletlerin olması ve büyük dini yapıları  yeni cemaatler yapılarak parçalı yapılar oluşturmak ve daha sonra yok etmek istiyorlar.

İlgili>>  Trump Nasıl Bir Başkan Olacak?

Terör örgütlerinin arkasında kim var?

Küreselleşme süreci ile beraber Ortadoğu’nun yeniden yapılanması gündeme geldi. Bu iş ekonomi ile küresel yapılanma ile ve bölgesel politikalar ile gelişmek istediler olmadı. Daha sonra terör örgütleri ile zorladılar. Ortadoğu’da savaş zorlanmaya rağmen devletle savaşa girmek istemiyor. Suriye savaşmamak için direndi sonra terör örgütleri girdi ve savaşmak zorunda kaldılar. Terör örgütleri parçalıyor ve arkalarında sermaye şirketleri var. Küresel kapitalizmin geldiği nokta bu.

Suudi Arabistan planı

suudi arabistan

Suudi Arabistan’ı 3′ bölmeye çalışıyorlar. Suudiler ile dostluk bitti. Suudi Arabistan’da hem şiileri hem sunnileri ayrı bölgelerde toplayacaklar ve ayrıca Mekke, Medine ayrı küçük bir devlet olacak. Arapların elinden buraları almayı planlıyorlar ve orada yeni küçük devlet yaratacaklar. Her sene hac döneminde terör olayları çıkıyor, Arabistan’a diyecekler ki sen burayı yönetemiyorsun bırak diyecekler ve Vatikan gibi bağımsız bir devlet olarak kalacak ve kimsenin karışmadığı iki devlet olacak.

İsrail diplomat ve Suudi General, Washington’da toplantı yaptılar ve şu açıklamalar da bulundular; Biz Ortadoğu’da İran’ın ve Türkiye’nin müdahele etmesini istemiyoruz, İran ve Türkiye Ortadoğu’nun dışında kalacaktır, biz İsrail ve Suudi Arabistan beraber hareket edeceğiz Ortadoğu’ya İran ve Türkiye girmeyecek ve bunu önlemek içinde büyük kürdistan’ın kurulmasını destekliyoruz diye basın toplantısı yaptılar.

Mina bölgesinde güvenliği sağlayan örgütün asıl sahibi bir yuhudidir ve İsrail’lidir. Bunu müslümanlar ile yapıyor ama işin başında İsrail bulunuyor. İsrail’in Suudi Arabistan’a tarım desteği var. Bir hadis var ve “Medine yemyeşil olmadıkça Arabistan yeniden yeşermedikçe ve ırmaklar akmadıkça kıyamet kopmayacaktır.” Şu anda bu yapılıyor ve her bir tarafa gargat ağacı dikiliyor ve çölü dönüştüren bir ağaçtır

Armageddon ve İsrail

İsrail’in 3. defa kurulurken en az 10 milyon yahudinin oraya gitmesi gerekiyordu şu an 5 milyon yahudi var. İsrail’in nufüsu araplar ile 8 milyon. 20 sene sonra yahudiler az çocuk yapıp araplar çok çocuk yapınca İsrail nufüsunun büyük bir çoğunluğu arap olacak burada büyük bir çıkmaz var.

İsrail vatandaşları çeşitli toplantılar yapıyorlar ve her an savaş çıkabilir, her an bombalama olabilir. Daha önce Hizbullah örgütü Lübnan’dan İsrail’i bombaladı ve o yüzden de bir grup yahudi ülkeyi terk ettiler. Bir taraftan 10 milyon yahudi orada toplanmay çalışırken bir taraftan da savaşa girdiklerini zannedip İsrail’den kaçıyorlar. İsrail’de savaş çıkarsa orada yaşayanlar nereye gideceklerini bilmiyorlar.

İsrail’in elinde 115 tane atom bombası olduğu ifade ediliyor. 115 tane atom bombası az bir olay değildir. Armageddon savaşında iş nükleer bombaya giderse İsrail’in eli çok güçlüdür.

Yakın zamanda yaşanan gelişmeler

vatikan çin

Amerika Ortadoğu’da Türkiye’yi ana mihrak olmaktan uzaklaştıran bir adım attı ve İran ile yakınlaştı. Türkiye üzerinde Amerika istediği yönlendirmeyi sağlayamadı. Türkiye’de çok güçlü bir İsrail lobisi var. İsrail lobisi, Türkiye’de Suriye savaşında gündeme gelen sıcak çatışmalarda Amerika’da Vatikan ile paslaşarak adım atmaya çalışıyor. Papa’da Suriye savaşına karşı çıktı ve barıştan yana olduğunu açıkladı. Dünyanın en büyük devleti Vatikandır ve bütün dünya onu dinler. Küresel sermaye Çin’i doğu Bizans yapmaya çalışıyor ve Vatikan bunu istemiyor çünkü Vatikan Çin’i yenemeyeceğini biliyor.

55 milyonluk Kore asya dinlerine mensup insanlardan oluşuyordu şimdi ise hristiyan oldular. BM genel sekreteri Kore’de ki moon tarikat liderinin kardeşidir, moon tarikatı ile Kore’yi hristiyan yaptılar. Kore merkezli hristiyanlığı Çin’e yayıyorlar ve gelecekte Çin’in hristiyan olması gündemde.

Dünya bir savaşa doğru gidiyor. Ortadoğu’ya barış, demokrasi getiriyoruz lafları artık havada kalıyor. Küreselleşme oldu fakat yeni bir dünya düzeni kurulamadı. Rusya’nın Çin’in güçleneceği hesap edilmedi. ABD dünyanın süper gücü olmak için uğraştığı için Ortadoğu’da savaş istemiyor gibi gözükse de bu savaşta geride kalmak istemiyor.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç