Ankara’daki gergin hava seçmene nasıl yansıyor


murat sarıKONSENSUS araştırma ve danışmanlık şirketi Başkanı Murat Sarı seçimlere yaklaşırken seçmenlerin eğilimlerini yorumladı.

4-5 tana basına yansımız Ak Parti içerisindeki krizi geçiştirebileceği süreçte değiliz. Bu anketlerde düşüşlerinin sebebi bu ortaya çıkan krizler. Birde geçtiğimizde yaşadığımız finansal kriz var.

Seçime geldiğimiz zaman bu süreç bu şekilde devam ederse seçimin yıldızı Mhp ve Hdp olur. Chp sesini duyuramıyor çünkü çok büyük çalkantı içerisinde iki tane sakin parti var onların da oyları yükseliyor. İki ayrı kutup var, bizim daha önceki yaptığımız çalışmalarda bu ortaya çıktı. Biri ne kadar yükselirse diğeri de o kadar yükseliyor Hdp ve Mhp’nin yükselişi aynı şekilde yükseliyor.

İlgili>>  Haziran seçimlerinden sonra Türkiye yapısal bir değişikliğe gidecek

Geçen sene yaptığımız çalışmada Ak Parti’ye oy verenlere Chp’ye oy verenlere ve diğer partilere partiye mi yoksa genel başkana mı oy veriyorsunuz dediğimizde, Ak Parti’nin gelen başkanı o zaman Erdoğan ve yüzde 65’i Erdoğan’a oy verdiğini söylüyordu o zaman. Bugünki duruma baktığımız zaman Ak Parti’nin elinde yüzde 35 var. Geri kalan ise Erdoğan’ın elinde.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç