Android cihazları virüsten koruma yolları nelerdir?


android

Android cihazlarınızı virüsten korumak için Google Play’ın sunduğu uygulamaları kullanabilirsiniz. Bunların haricinde ise 3. kaynaklardan korsan tabir edilen yerlerden uygulamaları cep telefonunuza kurmamanız gerekir.Bunun dışında bazen güvenlik taramasından geçebilecek olan bazı zararlı virüslere karşı yine de dikkatli olmak gereklidir.

Farklı mağazalarda ne kadar güvenlik önlemi alınırsa alınsın aradan kaçabilecek bir virüse zararlı yazılımı karşı alınması gereken önlem, uygulamayı kurarken hangi erişim izinlerini istediğine bir bakmaktır. Yani sizin bütün hesaplarınıza erişmek mi istiyor. Alakası olmayan bir uygulama şüpheli bir şekilde telefon çağrılarınıza erişmek mi istiyor, bunlara izin vermeyin. Bunlara izin vermediğiniz zaman güvende olacaksınız.

İlgili>>  Android işletim sistemi nasıl güncellenir?

Cep telefonunuz üzerinde sanal güvenlik yazılımları kullanabilirsiniz, yeni gelişen uygulamalar ve güvenlik yazılımları var, bunlar tıpkı masaüstü işletim sisteminde olduğu gibi sanal bir işletim sistemi oluşturuyor ve verilerinizi bir kutunun içerisine kilitlemiş oluyor ve sadece şifre ile erişilebiliyor.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç