Allah’a inanan bir insan ile inanmayan bir insan arasında ne gibi bir fark olabilir?


caner taslamanProf. Dr. Caner Taslaman, Allah’a inanan bir insan ile inanmayan bir insan arasında ne gibi bir fark olabilir? sorusunu cevapladı.

Dağlar kadar büyük fark var, iki kişide yemek yiyor içiyor oturuyor kalkıyor, dünyanın içerisinde zahiren aynı hareketleri yapıyor gözükse de eğer ki bilinçli şekilde biri inanıyor ve inanmıyor ise zihin dünyalarında müthiş bir fark olması gerekiyor.

Dünya hayatını şöyle bir değerlendirelim, aşağı yukarı hepimizin hayatı babamızın spermi ile annemizin yumurtasının birleşmesi ile başlıyor, dokuz ay kadar anne rahminde bir dönem geçiriyoruz. Dokuz ay sonra oradaki sıcak şevkatli ortamdan dünyaya geliyoruz. Çocukluk gençlik evresi derken yavaş yavaş çalışmaya başlıyoruz, geldiğimiz dünyanın içerisinde yüz binlerce canlı türü var. Gökyüzü, yeryüzündeki bitki çeşitleri ile muazzam bir hayat var karşımızda.

İlgili>>  Dünya Barışı Nasıl Sağlanır?

Bu kadar muazzam bir hayat bir çeşit bakıyoruz ki sevdiklerimiz ile bir aradayız fakat o sevdiklerimizi yavaş yavaş kabetmeye başlıyoruz, gençlik döneminden yaşlılık dönemine geçiyoruz, normal bir hayat yaşarsak tabi ki o da garanti değil.

Sevdiklerimizi yavaş yavaş kaybederken bakıyoruz ki bizim de sonumuz geliyor, bizi mezarlığa koyuyorlar üstümüz kapanıyor. Hiç bize olmaz mantıken öleceğimizi biliyoruz da yaşarken ölmek bir yalan gibi yaşıyoruz. Bunun sonucunda inanan kişi mükafatlandırılırken inanmayan kişi de cezalandırılacaktır.

Comments 2

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç