Allah Neden Herkesi Eşit Yaratmadı


caner taslamanBir TV programına katılan Caner Taslaman Allah neden herkesi eşit yaratmadı sorusunu cevapladı.

Dinin en temel mesajlarından birisi bu dünyanın bir imtihan dünyası olduğudur. Bu dünyada yaptıklarımız karşılığını ahirette alacağız. Bu dünyada aslında çekilen acılar diğer dünyadakiler ile karşılaştırırsak çok uyduruk kalır.

Bu dünyadaki hayatınızın bir kısmını felçli geçiriyorsunuz, siz buna sabreder ve şükrederseniz ahirette alacağız karşılık muazzam. Dünyadaki 60 yıl ahirete göre bir nokta bile değil.

Peygamberimizle beraber olanların bir kısmı Mekke’nin fethinden önce o zaman peygamberimize yardım etmek daha zor, o dönemde ihlası, canını ortaya koymak çok daha zor. Fetihten sonra peygamberin yanında olmak daha kolay. Allah öncekileri ve sonrakileri cenneti vaad ediyor ama ilk müslümanlar ile sonraki müslüman olanlar bir olmaz. Zor koşullarda destek verdiyseniz sevabı daha çok. Dünyada başınıza bir şey geliyorsa ve siz Allah için şükredebiliyorsanız ellebetteki onun karşılığı daha büyüktür.

İlgili>>  Mezhep Ayrılıkları Nasıl Değerlendirilmeli?

Her şeyin arkasında Allah’ın bir imtihanı olduğunu bilelim, müslüman için ümitsizlik yoktur. Allah’ın olduğu yerde her şey mümkündür.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç