Alkali Beslenme Nedir?


 

Alkali sıvının ph değeridir. İnsan vücudu biyolojik olarak alkali denilen ph düzeyinde olduğu zaman doğru çalışır. Ölçüm olarak 7 ve 7 nin üzerindeki ph değeri vücuda faydalıdır.

Vücudun içerisi alkali olduğu ve dışarıdan desteklendiğini biliyoruz. Vücuttan atılan asidik artıklar olduğu ve bazı yiyeceklerin de atılması gereken atık maddelerin arıtıldığı bilinmektedir, alkali de bu atık maddelerin atılmasına yardımcı olmaktadır.

Hücrelerin doyurulması

Alkali olmak hücrenin ideal çalışma halidir. Bu hali bozmamak için ona uygun yiyecekler yenmesi gerekir. Kilonun ya da diyetlerin gündemde olmasının sebebi hücresel olarak doymamamızdır. Masadan pek çok yemek yiyerek kalkabilir, doyabiliriz ama hücrelerimizin doymaması söz konusu olabilir. Bir şeyin yiyelebilir olması onun faydalı olması anlamına gelmez.

Pek çok hazır yiyecek yenebiliyor ama aslında gıda değiller. Biyolojik olarak hücrelerimiz beslenemiyor. Dünyada hazır yiyecekler ile oluşan beslenme modelinin insan sağlığına uygun olmadığı bu yüzden de kilo sorunlarının gündemden düşmediği aşikardır. Buradaki mesele insanların çok yemesi, iştahlı olması değil. Buradaki mesele hücreleri doyurulmamış biyolojik canlılar olacak biz insan türünün vücudun savunma olarak bu şekilde savunmaya almasıdır.

İlgili>>  Sürekli Atıştırma İhtiyacı Neden Kaynaklanır?

Biyolojik beslenme – Alkali beslenme

Kötü beslenme sonucu kilo alıyoruz. Protein, karbonhidrat, yağ oranı cümleleri kurmak artık çağ dışı.Şu anda biz biyolojik besinler olarak bakmak lazım ve beslenme türlerini bilmemiz lazım. Doğru besleniyor hali biyolojik haldir ve bizim bir biyolojimiz vardır. Biyolojimize uygun beslenmediğimiz için kilo alıyoruz, biyoloji beslenme alkali beslenmedir. Az hayvansal gıda almak, un, şeker, alkolden uzak durmak gibi adımlar ile biyolojik olarak sağlıklı beslenmektir.

Tam olarak biyolojik beslenirsek insan hücreleri en iyi şekilde çalışır. En iyi çalışma modeli ise bitkisel beslenmedir. Daha çok bitki ağırlıklı kuruyemişler, baharatlar, tohumlar, balık, hindi, yumurta gibi uygun hayvansal proteinler hücrelerimizi beslemektedir. Hücrelerimiz doyduğu zaman hastalanmak ve kilo almak gibi sorunumuz olmuyor.

Kötü beslenirsek, alkali besinleri tüketmezsek hücrelerimiz bunu red edecek ve hastalanma ve kilo alma sorunları ortaya çıkacaktır. Alkali beslenme bitkisel ağırlıklı ve sağlıklı beslenmedir.

 

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç