Ali Babacan istifa mı ediyor


 

Barış YarkadaşGazeteci – Yazar Barış Yarkadaş Ali Babacan’ın istifasını Ahmet Davutoğlu’na sunduğunu iddia etti.

Ali Babacan Davutoğlu’na istifasını sundu

Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu Ankara’da buluştular, Ali Babacan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Merkez Bankası ve para politikalarını sürekli eleştirmesinden rahatsız olduğunu dile getirdi ve 2 saat boyunca istişare yaptılar ve Ankara’daki çok sağlam kaynağıma göre Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu’na istifasını sundu. Ankara’da bu bilgi saklanıyor, yarın sabah piyasalar açıklanacak, Babacan’ın istifasını duyulunca ekonomide kırılma yaşanacak. Türkiye’ye yatırım yapan uluslararası firmaların Ali Babacan’a duyduğu güvenden ya da yakın ilişkilerinden kaynaklı güven duyuyorlar.

Ahmet Davutoğlu bütün mesaisini Babacan’ın istifasını geri aldırmaya çalışarak getiriyor. Babacan ve Arınç istifanın eşiğindeler demiştik. Arınç etkisiz eleman konumuna getirildi. Arınç hükümet sözcüsü olmasına rağmen bakanlar kurulunun ardından Arınç’ı konuşturmadılar, yerine Davutoğlu konuşmuştu. Şimdi Arınç krizinin yanına bir de Babacan krizi çok ciddi bir şekilde eklendi.

Artık yarattıkları ekonomi balonu patladı

Şu anda Ali Babacan’ın istifası Ahmet Davutoğlu’un önünde araya aracılar konuldu, Babacan’ı geri döndürmeye çalışıyorlar. Babacan’ın istifası Mehmet Şimşek’in istifasınıda tetikleyebilir. Kabinede Babacan ve Şimşek her koşulda beraber hareket ediyorlar. Artık Tayyip Erdoğan’ın Merkez Bankası’na ekonomiye müdahelesinden çok bunaldılar. Sadece ülke ekonomisi üzerine kalır diye istifa etmiyordu.

Artık yarattıkları refah balonu patladı. Ekonomi bitti, büyüme yüzde 2, dış borç 680 milyar dolar, asgari ücrete zam yapamıyorsun ve 13 milyon aile sosyal yardıma muhtaç edilmiş. Bu ekonomiyi sürdürebilmek mümkün değil.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç