Aldatma davranışına yol açan sebepler nelerdir?


aldatma

Biri ile birliktesiniz derken başka bir şey dikkatinizi çeker yani dikkatinizi çekmesi ile birlikte o tarafa doğru gidersiniz. Aldatma ihtiyacınızın karşılanmaması ile birlikte ortaya çıkar.

İhtiyaçları karşılanan kişi aldatmaz

İletişim ihtiyacı, ilgi ihtiyacı, paylaşma ihtiyacı, fikir analizi yapma ihtiyacı, cinsellik, şevkat, anlama ve de anlaşılma. Bu ihtiyaçlar karşılanıyorsa kişi neden aldatsın ki? zaten çok güzel bir şeye sahiptir. Hangimiz aldatma davranışı ile karşımızdakini kaybetmek isteri ki. Aldatma ihtiyaçların karşılanmaması ile olur çünkü orada vazgeçme başlar. Eğer birine vazgeçilmez olduğunu hissettirirseniz ilk vazgeçeceği insan siz olursunuz. Siz birine vazgeçilmez diyorsanız, siz kendinizden vazgeçmişsiniz demektir ve kendinizin farkınızda değilsinizdir. İlk önce kendinizi seveceksiniz ve kendinizden vazgeçmeyeceksiniz. Ve ne istediğinizi bilerek hareket edeceksiniz.

Güzel bir şeyler yaşanırken insanlar birbirini aldatmazlar

Yalnızlık korkusunu gidermek adına insanlar eksik ve yetersiz ilişkilerde takılıp kalıyorlar. Daha büyük korku şu; karşınızda çok güzel bir şey çıkacak sırf sizin hayatınızda yalnız kalma endişenizden dolayı sahip olamayacağınız engel ile baş başa kalacaksınız.

Aldatmalar, sizin tamamiyle kendine doğru çeken, emin olduğunuz daha iyi gelen bir şeye doğru gitme ile birlikte başlar. Aldatmaları engellemek için insanlar kendilerine özen göstermelidirler. İlişkilerde evlendikten sonra insanlar nasıl olsa bana ait diyor. Öyle bir şey yok, kimse kimseye ait değil. Güzel bir şey yaşanırken insanlar birbirlerinden vazgeçmezler. Çok güzel olan şey artık iyi gelmemeye ve kendini sevdirmemeye başladığında neden vazgeçmeyeseniz ki? aldatma vazgeçme ile birlikte başlar ama daha iyi, daha güzel, daha sağlıklı bir şeyler görüldüğünde meydana çıkar. Daha önemli olan aldatma davranışına girmeden ilişkinizde çözüm üretmek gereklidir.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç