Ala: Biz yasaları milletimiz memnun olsun diye getiriyoruz


İçişleri Bakanı Efkan Âlâ haftaya ertelenen iç güvenlik paketi hakkında bilgi verdi.

Bu bir reform paketidir

Bu bir reform paketidir, yeni AB ilerleme raporu yayınlandı. Orada Türkiye’nin yapması gereken konulardan biriside sivil güvenliğin düzenlemesinin yapılmamış olması idi, bu doğru bir eleştiridir.

Milletin seçtiği siyasi irade çeşitli vaadlerde bulunur, siyasiler bunu devletin mekanizması tarafından uygulanır. Yürütmeyi gerçekleştireceğiniz mekanizmalar size bağlı olmazsa ilişkiler beşeri ilişkilere dönüşüyor. Devlet mekanizması sadece iyi niyetlere devredilemez bu bakımdan bu düzenlemelerin yapılması gerekir.Daha demokratikleşmeye yönelik adımlar atılması gerekir bu paket onlardan birisi.

Bizi yanlış anlıyorlar

Atamalar, görevden uzaklaşmalar, ödüller bunların hepsi bu paketin içerisinde var. İçerisinde ne olup bittiğini okuyup anlamlı eleştiri getirenleri anlarız. Vatandaşımıza evinde bir şey olduysa polis onun bilgisine başvuracak, şöyle bir sistem getirdik. Telefon ediyor kişiye karakolamı gelmek istersiniz ya da evinize mi gelelim diyor. Orada polis olayın bilgisini alıyor, bunlar sanık değil. Jandarmamızda köylere gidip orada bilgisayar ortamında bilgisini alıyor. Bazı yayın organlarında vatandaşın evini basıyorlar diyorlar. Anlamadıkları şey Türkiye’de sadece onlar yok.

İlgili>>  İç güvenlik yasası çağ dışı bir uygulama

Biz muhalefet beğensin diye kanun yapmıyoruz

Mecliste ne olursa olsun geçirmeyeceğiz cümlesi demokratik bir zihniyetin kuracağı bir cümle değil. Kurallara uyarak parmak kaldıracaksak biz daha çoğuz, bunun dışında bir yöntem ile karşı çıkacaklarsa biz yine kalabalığız. Komisyonda muhalefetin anlamlı katkıları oldu, olması gerekenler eklendi. Meclis güzel işliyor, bizim politikalarımız muhalefet tarafından eleştirilebilir ama maalesef ne getirirsek muhalefet karşı çıkyor.

Biz bu yasaları muhalefet ne istiyorsa getirmiyor, halk ne diyorsa onu yerine getirmeye çalışıyoruz. Önemli olan şey halkın ne diyor? araştırmalarımıza göre halk yüzde 80 bizi onaylıyor.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç