Akupunktur yöntemiyle alkol bağımlılığı nasıl tedavi edilir?


 

Her tülü bağımlılıkta akupunturu kullanmak söz konusudur. Sigara, minör bir bağımlılıktır ve beslenme alışkanlığımızın aşırılığı ya da aşırı miktarda gıda almak bir bağımlılıktır. Yaygın olarak gözlenen kola bağımlılığı kafeinden kaynaklanmaktadır. Majör bağımlılıktan biri olan alkol bağımlılığı da sosyal hayatın kalitesini bozan bir bağımlılıktır.

Alkol zararlı bir bağımlılık ve alışkanlıktır. Akupuntur diğer bağımlılıklarda başarıya ulaştığı gibi alkol bağımlılığında da başarıya ulaştırır. Temel sorun bunun bir klinik ortamda yapılması gereklidir, alkol bağımlıları sosyal ilişkilerini alkol bağımlılığı üzerinden gerçekleştirdikleri için tedavi olacaklarını hissettiği noktada tedaviyi kesebilmekte veya tedaviden vazgeçebilmektedirler. Bu yüzden hastanın hekim ile iş birliği oldukça önemlidir.

İlgili>>  Alkol Bağımlılığı ve Tedavisi

Tedavinin klinik ortamında yapılması bir dahiliyeci ve psikiyatrisin de katıldığı disiplinel bir yaklaşım ile akupuntur tedavisinin de eklenmesinin alkol bağımlılığında gerçekte etkili sonuçlar ortaya çıkarmışlardır. Amerika’da yapılan çalışmaların sonucunda bu şekilde tedaviler olumlu sonuçlanmıştır.

Alkol bağımlılığının mutlaka hastanın isteği ile hekime başvurması da tedavinin başarısında çok önemlidir.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç