Ak Parti’ye Oy Vermeyenler Oyun Dışına İtiliyor


hayko bağdatGazeteci Hayko Bağdat Türkiye’nin medyasını değerlendirdi.

13 yıllık iktidarın her şeyi doğru yapması mümkün mü?

Özal’ı çok seven adamlar nefret eden adamlar aynı gazetede yazardı. Davaların sahipleri vardı, Cumhuriyet Gazetesi kemalistlerin kalesiydi. Chp ters bir şey yaptığı zaman Cumhuriyet Gazetesi onun canını okurdu. Cumhuriyet Gazetesi o ideoloji içerisinde bir kaleydi.

13 yıllık bir iktidar var her şeyi doğru yapması doğru olabilir mi. Dersin ki mısır politikasında, Suriye politikasında ekonomi politikasın, gezi olaylarında şöyle yapardın denilebilir. Burada o partinin gitmesi anlamına gelmez. Sen aydınsındır fikrin önemlidir ona bakılır ve bazen olumlu anlamda ya da negatif anlamda eleştiri gelebilir. Bugün ki gazetelere baktığımızda Ak Partiyi eleştiren bir gazeteci, Suriye’de politikayı yanlış yaptın diyebilecek bir yazı çıkabilir mi?

Mizahın tadı kayboldu. Faili meçhuller döneminde, televizyonda kuklalar Tansu Çiller olabilirdi. Şimdi ise Cumhurbaşkanı’na dozu artan bir eleştiri gelince eve geliyorlar çocuğun bilgisayarını alıyorlar, ne oluyoruz? Sözcü gazetesinde kadından sorumlu bakanın yaptığı olumlu işleri uzun süre yazamayabilirsiniz.

İlgili>>  Türkiye'nin Bağımsız Yargı ve Özgür Medya İhtiyacı var

Toplumun büyük bir kısmı oyunun dışında

Bugünün gazeteciliğinde bilgi aktarıldığını düşünmüyorum, dert anlatmaktan sesimizi öbür tarafa geçirmekten yana şansımız yok artık. Bir Ak Partili beni dinlerken düşman hukuku ile dinliyor dolayısıyla kötü bir gidişat var. Siyasi iktidarın bize yaptığı en büyük kötülüklerden biri bu.

Hiç bir zaman toplumun büyük bir kısmı oyunun dışına itilmemişti. Bugün Cumhuriyet Gazetesi Erdoğan’ın ailesine suikast planı yapmak ile itham ediliyor. Chp, Mhp, Cemaat yani Ak Parti‘ye oy vermeyen gruplar resmi ideoloji tarafından oyun dışına atılmak üzere bu çok tehlikeli.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç