AK Parti’nin projeleri devam edemeyecek


ak parti

burhan kuzuAK Parti eski Milletvekili Burhan Kuzu, seçimden önce yürütülen üçüncü köprü, havaalanı, yerli otomobil, uçak, füze, tank ve insansız hava aracı gibi projelerin yeni dönemde devam edemeyeceğini söyledi.

13 yıldır bu memlekete hizmet veriyoruz, çok güzel şeyler yaptık. Eğitim, ulaşım, sağlık alanlarında, kendi uçağını, kendi füzesini, helikopterini, insansız aracını yapan bir Türkiye var. Kendi otomobilini yapıyor şimdi. Bu bakımdan 13 yıllık hizmet ile 80 yıllık cumhuriyeti karşılaştığımızda 3 katı işler yaptık, hizmet noktasında çok ciddi ataklar yaptı bu hükümet.

Türkiye 2000’e geri döndü

Belli ki burada hizmete oy verilmemiştir. Evvele bunu bilelim, hizmete oy verilmiş olsaydı Ak Parti aynen çokta yüksek oranda devam etmesi lazımdı, demek ki bir takım kumpaslara oy verildi. 3. havaalanı yapılıyor Almanya Hollanda Avrupa çok rahatsız bundan. Şu anda Almanya’da Frankurt havaalanında bir çok dükkan boşaldı buradan tutmaya çalışıyorlar. Türkiye hükümetsiz kalır koalisyon dönemine giderse tam bir kaos dönemi olursa tüm yatırımlar durur. Biz atak yapan bir hükümetin, projesi olan bir hükümetin, global büyüklükte projelerimiz var. Hükümet olmayınca bunlar nasıl devam edecek.

İlgili>>  Türkiye'de demokrasi anlayışı

Hükümeti olmayan bir yerde bunlar gider mi? tablo bu. Biz bu muhalefetin üçünü bir araya al Ak Parti’yi bir yere al onlar eski Türkiye Ak Parti yeni Türkiye. Demek ki millet eski Türkiye’yi özlemiş. Eski Türkiye’ye dönmek demek koalisyonlara dönmek demek. Dövizin faizin fırlaması demektir, yönetilemeyen, atak yapamayan, günlük yaşayan bir Türkiye demektir, küresel alanda sözü geçen bir ülke değil, parası pul olmuş Imf’nin gırtlağına dayandığı bir ülke olacaktır. Türkiye döndü dolaştı 2000’e geri döndü.

Başkanlık modeli tek çözümdür bu da ispatıdır, şu andaki dört parçalı parlementoyu tek parçaya getiremezsin. Şu anda ki sistem kendisini tıkayan bir sistemdir. Koalisyon demek uçurumdan atlamak demektir. Demirel biriktirdi koalisyon tüketti, Özal topladı koalisyon tüketti, Tayyip bey topladı koalisyon yiyecek.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç