Ak Parti’nin projeleri devam edecek mi?


nihat zeybekçiEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 2015 seçimlerinde yüzde 42 oy alan Ak Parti’nin tek başına iktidar olamaması halinde projeler devam edecek mi sorusunu cevapladı.

Yeni hükümette Türkiye’de görünen o ki Ak Parti olmadan bir hükümet formülü ortaya çıkmıyor bunu ben söylemiyorum millet söylüyor.Millet yüzde 41 oy ile böyle bir formülasyon ortaya koydu. Şu anda ise iki tane alternatif var ise bunların içerisinde hep Ak Parti vardır.

Başbakanımız 62. hükümeti kurarken 8 aylık bir süremiz var ondan sonra seçime gideceğiz hükümet programımız 8 aylık değil 2023 ve ilerisini kapsayacak şekilde yapısal reformları kapsayan bir hükümet var. Nükleer santral için kendi içerisinde çözülmüş olan bir durum var. Köprüler ile ilgili böyle bir problem yok. 3. havaalanı yaklaşık olarak yapım maliyeti 11 milyar Euro civarında, finansmanı ile ilgili en son gelinen noktada şu anda konsorsuyum içerisinde olan bankalara seçimlerden sonra bende katılmak istiyorum diyen dünyanın en büyük finansman liderleri var. Gerek kanal projesi ve diğer projelerde gerileme olmaz.

İlgili>>  Yeni anayasayı Ak Parti ve HDP yapabilir

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç